Akcja saperów w Pleśnej. Jeden z mieszkańców znalazł granat z zapalnikiem
access_time 2022-09-21 16:37:00
Mieszkaniec Pleśnej podczas wyrównywania terenu na działce, natknął się na granat z zapalnikiem z czasów II wojny światowej. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko zostało przywiezione razem z ziemią na wywrotce.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Pleśnej. Jeden z mieszkańców w trakcie plantowania terenu działki natrafił na przedmiot, który wyglądem przypominał granat. Mężczyzna powiadomił o znalezisku dyżurnego tarnowskiej policji, a ten skierował na miejsce zespół minersko-pirotechniczny.

 - Policjanci rozpoznali znalezisko jako granat F-1 z czasów II wojny światowej i zabezpieczyli miejsce jego odnalezienia. Niewybuch był z zapalnikiem co groziło detonacją. Z uwagi na znaczne oddalenie działki od najbliższych zabudowań nie było konieczności ewakuacji mieszkańców - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjanci wezwali na miejsce saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie. Granat został przewieziony na poligon, a następnie zdetonowany.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i przypomina, że odnalezionej broni, amunicji, czy niewybuchów nie należy dotykać, ani tym bardziej przenosić. Miejsce znalezienia należy w wyraźny sposób oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować policję.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821