Pijany kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość. Miał prawie 3,5 promila
access_time 2022-09-16 12:33:00
45-letni kierowca toyoty przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 20 km/h. Sprawiał wrażenie trzeźwego. Po badaniu okazało się jednak, że miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Podczas kontroli prędkości w Porębie Radlnej, policjanci z tarnowskiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowej toyoty, który przekroczył dopuszczalną w tym rejonie prędkość o ponad 20 km/h. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec powiatu, który - jak twierdzą policjanci - zachowywał się na pozór bez zarzutu. Mundurowi sprawdzili podstawowe dokumenty kierowcy i standardowo przeprowadzili badanie trzeźwości. Ku ich zdziwieniu alkomat pokazał wynik prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przed chwilą wypił dosłownie jedno piwo i wsiadł do samochodu. W związku z tym stracił prawo jazdy, a jego samochód został przekazany osobie wskazanej - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821