Pirat drogowy zatrzymany na ul. Wojska Polskiego. Miał na liczniku ponad 140 km/h
access_time 2022-09-13 11:05:00
Z prędkością ponad 140 km/h jechał przez Tarnów 20-letni kierowca samochodu marki Mini Clubman Cooper. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator. Pirat drogowy nie przyjął mandatu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych w Tarnowie. Policyjny patrol pełniący służbę na ulicy Wojska Polskiego zauważył Mini Clubman Coopera, jadącego znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Wideorejestrator namierzył kierowcę auta, gdy ten miał na liczniku 142 km/h.

- Kierowca rozwinął taką prędkość wykorzystując kilkusetmetrowy prosty odcinek ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie, na którym występuje kilka przejść dla pieszych - podkreśla asp sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowca został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Tarnów. Zgodnie z taryfikatorem policjant zaproponował mu mandat karny w wysokości 2 500 zł. Z uwagi jednak na to, że młody mężczyzna odmówił jego przyjęcia, skierował do sądu wniosek o ukaranie. Za popełnione wykroczenie sąd może orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Zdarza ci się przekraczać dozwoloną prędkość?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821