Pięcioro dzieci pod "opieką" kompletnie pijanej matki
access_time 2022-09-09 10:55:00
Ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała 33-letnia matka, która miała pod opieką pięcioro dzieci. Policję wezwali pracownicy opieki społecznej.

W środę 7 września brzescy policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie powiatu nietrzeźwa kobieta sprawuje opiekę nad swoimi dziećmi. - O interwencję poprosili pracownicy opieki społecznej, którzy w ramach swoich kompetencji odwiedzili jedną z rodzin i podczas wizyty wyczuli od matki woń alkoholu - informuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy policji w Brzesku.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33-latki. Okazało się, że miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. W takim stanie zajmowała się pięciorgiem dzieci, z których najmłodsze to kilkumiesięczne niemowlę. - Na szczęście dzieci były zadbane i nie wymagały pomocy medycznej, trafiły pod opiekę rodziny - dodaje rzecznik.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem doprowadziła do zagrożenia życia i zdrowia dzieci, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przekażą materiały sprawy do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci.

- Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na przypadki przemocy i zaniedbywania dzieci. Rodziny borykają się z różnymi problemami, ale funkcjonują instytucje, których przedstawiciele - pracownicy socjalni, pedagodzy, kuratorzy, dzielnicowi, nauczyciele - są w stanie w ramach swoich kompetencji wspomóc rodzinę  w trudnych życiowych sytuacjach. W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast, dzwoniąc pod numer alarmowy "112" - przypomina asp. Ewelina Buda.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821