Kolejny wypadek motocyklisty. Interweniował śmigłowiec LPR
access_time 2022-05-05 11:44:00
Kolejny wypadek w udziałem motocyklisty. 21-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym jak na drodze powiatowej w Miechowicach stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w rowie melioracyjnym. Konieczna była interwencja LPR.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 22 na drodze powiatowej w Miechowicach, niedaleko Wietrzychowic w powiecie tarnowskim. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 21-letni motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny rów melioracyjny. Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie i policję. Konieczna była jednak interwencja śmigłowca LPR, który przetransportował rannego z urazem kręgosłupa do tarnowskiego szpitala. Motocykl został zabezpieczony na policyjnym parkingu do szczegółowych oględzin.

To już drugi wypadek z udziałem motocyklisty w powiecie tarnowskim w ostatnim czasie. Podobne zdarzenie miało miejsce zaledwie dzień wcześniej, we wtorek, w Radłowie. 37-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego zginął jednak na miejscu.

- Sezon motocyklowy jeszcze na dobre się nie zaczął, a to już drugi groźny wypadek z udziałem motocyklisty. Apelujemy o rozsądek, stosowanie zasady ograniczonego zaufania i ograniczenie prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych - przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dodajmy, że oficjalnie otwarcie sezonu motocyklowego w Tarnowie już w najbliższą niedzielę 8 maja na placu starej "Kapłanówki" przy ul. MB Fatimskiej. Początek imprezy o godzinie 10.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821