W Niecieczy goli nie było. "Słonie" zremisowały z Legią
access_time 2022-02-20 10:23:00
Bezbrakowym remisem zakończyła się konfrontacja „Słoni” z mistrzem Polski - Legią Warszawa. Piłkarze Bruk-Betu Termaliki wprawdzie mieli okazje, ale w bramce gości dobrze spisywał się Cezary Miszta.

W sobotnim meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował u siebie bezbramkowo z Legią Warszawa. W całym spotkaniu trudno było wskazać wyraźnego faworyta. Dwie groźne kontry w 27 minucie wprowadziła ekipa z Warszawy, nie przełożyły się jednak na wynik. Najpierw Kacper Skibicki oddał mocny, ale zablokowany strzał, natomiast chwilę później z kilku metrów uderzał Mattias Johansson, piłkę odbił jednak Pavel Pawluczenko. Gospodarze byli w przewadze od 73 minuty spotkania. Stało się to po drugiej żółtej kartce, którą ukarany został Rafal Lopes. Nie byli jednak w stanie dojść do dogodnej sytuacji podbramkowej.

- Wywalczyliśmy punkt. Początek drugiej połowy był słabszy w naszym wykonaniu - oceniał po meczu Radoslav Latal, szkoleniowiec "Słoni".

Remis sprawił, że piłkarze Termaliki mają na swoim koncie 16 punktów i wciąż zajmują ostatnie, 18. miejsce w tabeli. Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć Krzysztofa Olszówki, pracownika firmy Bruk-Bet, długoletniego i wielkiego kibica „Słoni”.

Bruk-Bet Termalica – Legia Warszawa 0:0. Sędziował: Daniel Sylwestrzak. Czerwona kartka: Lopes (73 – druga żółta). Żółte kartki: Putiwcew (12 min), Grzybek (79) – Ślisz (3), Johansson (56), Skibicki (62), Lopes (68), Wieteska (81), Rose (86). Widzów 4564.

Bruk-Bet Termalica: 35 Pavel Pawluczenko -13 Mateusz Grzybek, 97 Wiktor Biedrzycki, 77 Artem Putiwcew, 17 Matej Hybs – 8 Samuel Stefanik (81 25 Venton Tusha), 22 Michal Hubinek, 18 Piotr Wlazło, 3 Marcin Grabowski (81 27 Bartłomiej Kukułowicz)-10 Adam Radwański (60 14 Dawid Kocyła), 11 Muris Mesanović. Rezerwowi: 99 Tomasz Loska – 7 Roman Gergel, 9 Kacper Śpiewak, 14 Dawid Kocyła, 25 Venton Tusha, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 28 Maciej Ambrosiewicz, 66 David Domgjoni, 95 Sebastian Bonecki. Trener:  Radoslav Latal.

Legia: 31 Cezary Miszta – 29 Lindsay Rose, 4 Mateusz Wieteska,17 Maik Nawrocki – 6 Mattias Johansson (65 13 Paweł Wszołek), 99 Bartosz Ślisz (72 16 Jurgen Celhaka), 18 Patryk Sokołowski, 25 Filip Mladenović – 22 Kacper Skibicki (65 92 Bartłomiej Ciepiela (82 7 Lirim Kastrati), 9 Tomas Pekhart (65 21 Rafael Lope), 27 Josuse Filipe. Rezerwowi: 59 Kacper Tobiasz – 7 Lirim Kastrati, 13 Paweł Wszołek, 14 Ihor Charatin, 16 Jurgen Celhaka, 21 Rafael Lopes, 28 Szymon Włodarczyk, 39 Maciej Rosołek, 92 Bartłomiej Ciepiela. Trener: Aleksandar Vuković.