Ubezpieczenie OC – jak wybrać najlepszą ofertę?
access_time 2022-01-24 10:00:00
Co roku miliony kierowców w Polsce przedłużają dotychczasową polisę u swojego sprawdzonego ubezpieczyciela. Wielu jednak decyduje się na zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego. Są również i tacy, którzy jeszcze nigdy nie posiadali ubezpieczenia OC i poszukują najlepszej pierwszej polisy. Tylko jak to zrobić, by nie żałować? I która oferta będzie dla nas najbardziej korzystna?

Jako że ubezpieczenie komunikacyjne OC w naszym kraju jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a obowiązek jego posiadania dla każdego zarejestrowanego pojazdu reguluje ustawa, rokrocznie miliony polskich kierowców zastanawiają się, czy warto kontynuować współpracę z obecnym ubezpieczycielem, czy może lepiej jest poszukać innej firmy, która zaoferuje nam korzystniejsze stawki. Nie da się ukryć, że co roku przybywa również świeżo upieczonych kierowców, którzy również – chcąc posiadać auto i nim jeździć – muszą podpisać polisę OC.

Sposobów na znalezienie idealnej oferty jest kilka. Warto przyjrzeć się im bliżej, a następnie… wcielić w życie!

 

Porównywarka ubezpieczeń w Internecie

Jednym z pierwszych miejsc, w których będziemy szukać ofert godnych uwagi, jest Internet. To właśnie w sieci swoje strony posiadają wszystkie największe i najpopularniejsze ubezpieczalnie. Na nich możemy zapoznać się z różnymi produktami ubezpieczeniowymi – w tym polisą OC, która nas interesuje. Większość (o ile już nie każda) z tych stron posiadać będzie narzędzie zwane kalkulatorem ubezpieczeniowym. Za jego pomocą obliczymy szacunkowe składki, jakie przyjdzie nam płacić, gdy zdecydujemy się podpisać umowę z wybranym ubezpieczycielem.

Odwiedzanie stron wszystkich firm ubezpieczeniowych może być jednak dość kłopotliwe i zdecydowanie czasochłonne. Po pewnym czasie zaczną nam się mylić, a wpisywanie do formularza kalkulatora naszych danych i informacji na temat samochodu dziesiąty raz z rzędu okaże się męczące i frustrujące. Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Wystarczy od razu skorzystać z tak zwanej porównywarki ubezpieczeń, dzięki której zrobimy to wszystko co powyżej, ale w kilka minut!

Internetowe porównywarki ubezpieczeń działają jak połączone ze sobą kalkulatory wszystkich ubezpieczalni dostępnych w Internecie. Po wpisaniu wymaganych informacji otrzymamy zestawienie dostępnych ofert polisy OC oraz orientacyjnych cen, których możemy się spodziewać u różnych ubezpieczycieli. W tym momencie nie pozostanie nam już nic innego, jak wybrać najkorzystniejszą finansowo ofertę.

Cena OC nie zawsze jest czynnikiem decydującym!

Warto pamiętać, że niektóre towarzystwa mogą kusić nas niskimi składkami, jednak sporo do życzenia pozostawiać będzie jakość ich obsługi posprzedażowej czy sprawność odszkodowawcza. Dlatego właśnie, wybierając ofertę ubezpieczenia OC, nie zawsze powinniśmy polegać tylko i wyłącznie na kwestiach finansowych.

W celu zweryfikowania danego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz jego podejścia do klienta, warto przeczesać sieć w poszukiwaniu opinii. Oczywiście – nie wszystkie z nich będą obiektywne. Dobrym sposobem sprawdzenia ubezpieczalni jest także zasięgnięcie opinii wśród znajomych i rodziny. Oni z pewnością szczerze odpowiedzą na nasze pytania dotyczące firm, w których posiadają swoje OC. A w razie dalszych wątpliwości – możemy skontaktować się już bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym i dopytać o szczegóły współpracy.

W dzisiejszych czasach ofert ubezpieczeń OC samochodu jest wiele. Firmy rywalizują ze sobą na różnych polach. Choć kwestia wysokości stawek pozostaje najważniejszą, to jakość obsługi klientów oraz sposób realizacji odszkodowań również powinny być w centrum zainteresowania wszystkich kierowców, którzy poszukują najlepszej oferty polisy. A do pomocy mamy różne narzędzia – takie jak kalkulatory ubezpieczeniowe oraz porównywarki, opinie w Internecie, a także doświadczenie i wiedza naszych bliskich, z których warto skorzystać!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821