Quad był niedopuszczony do ruchu, a kierowca bez uprawnień. Policyjny pościg za 16-latkiem
access_time 2022-01-18 10:44:00
Dąbrowscy policjanci ścigali 16-latka, który pod nieobecność rodziców wybrał się na przejażdżkę quadem. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym jeździł nie był dopuszczony do ruchu. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych, w miejscowości Mędrzechów. W trakcie patrolu policjanci ze Szczucina postanowili zatrzymać do kontroli drogowej młodego kierowcę quada. Ten jednak zignorował sygnały dawane mu przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

- Kierujący quadem w pewnym momencie zjechał z jezdni i wjechał w nieutwardzoną leśną drogę, lecz rosnące na jego drodze drzewa nie pozwolił mu na kontynuowanie dalszej jazdy i ucieczka zakończyła się unieruchomieniem silnika pojazdu. Szybko okazało się dlaczego kierowca chciał uniknąć kontaktu z policjantami. 16-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponadto czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC, a tablica rejestracyjna była repliką - relacjonuje st.asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej  policji.

Nastoletni mieszkaniec gminy Mędrzechów za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i popełnienie kilku wykroczeń odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821