Pijana i bez prawa jazdy wiozła do przedszkola 5-letnie dziecko. (Nie)trzeźwy poranek na drogach
access_time 2021-12-27 13:29:00
Trwają świąteczne powroty i w wielu miejscach można spodziewać się kontroli funkcjonariuszy z drogówki. Niestety nadal zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Rekordzistką okazała się 45-latka. Kobieta nie dość, że była pijana, to prowadziła bez uprawnień, a w aucie przewoziła swoje 5-letnie dziecko.

Na drogach miasta i regionu wciąż roi się od pijanych kierowców. Podczas bożonarodzeniowego weekendu tarnowska policja zatrzymała aż 12 osób. Do nietypowej interwencji wobec nietrzeźwego kierującego doszło jeszcze przed świętami, w czwartek przed północą w Mościcach. Mundurowi zostali wezwani w związku z potrąceniem pieszego oraz kolizją z samochodem. - Na miejscu okazało się, że 43-letni mieszkaniec Tarnowa uruchomił silnik swojego forda, który był zaparkowany na parkingu przyblokowym. W pewnym momencie mężczyzna włączył bieg i ruszył. W tym czasie drogą jechał inny samochód osobowy oraz przechodził pieszy. Niechronionemu uczestnikowi nic się nie stało. Na miejscu został zaopatrzony przez ratowników medycznych. Zniszczone zostały w sumie trzy samochody, a sprawca, jak wyszło podczas badania trzeźwości, był pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Z kolei dziś od samego rana policja prowadziła kontrole trzeźwości kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W godzinach od 6 do 9 funkcjonariusze przeprowadzili ponad 320 kontroli. Tylko w ciągu trzech godzin zatrzymano troje nietrzeźwych kierowców (jednego mężczyznę i dwie kobiety). Rekordzistką okazała się 45-letnia kobieta z Tarnowa, która w wydychanym powietrzu miała ponad 1,8 promila alkoholu. Jakby tego było mało, nie mając uprawnień do prowadzenia pojazdów, wiozła do przedszkola swoją 5-letnią córkę.

- Przypadki prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości skończyły się wszczęciem postępowania z artykułu 178a kodeksu karnego i będą prowadzone przez właściwe jednostki policji garnizonu tarnowskiego. Ich zakończenie będzie skutkować kłopotami finansowymi w wysokości 5000 tysięcy złotych, widmem kary 2 lat więzienia oraz utratą uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 3 lata - dodaje rzecznik.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821