Soczewki Alcon i Cooper Vision
access_time 2021-11-25 12:20:00
Rynek kontaktologii nieustannie się rozwija, a producenci dokładają wszelkich starań, by ich soczewki były tworzone w coraz lepszych technologiach. Warto od czasu do czasu sprawdzać nowości jakie się pojawiają i je testować, bo dzięki temu na własnych zasadach można przekonać się jak działają nowe udogodnienia. Czasem te zmiany nie są odczuwalne, ale na dłuższą metę przynoszą wiele korzyści w ochronie zdrowia, np. jak w przypadku filtrów UV. Jaką ofertą mogą się pochwalić dwaj najwięksi producenci soczewek na świecie, firma Alcon i Cooper Vision?

Soczewki Alcon

Soczewki firmy Alcon, dawniej funkcjonującego pod nazwą Ciba Vision, są bardzo popularne i cenione przez użytkowników, głównie w linii Air Optix, Dailies i Precision1™ oraz Freshlook. Jeśli chodzi o soczewki Air Optix, tutaj producent oferuje soczewki miesięczne sferyczne, multifokalne (progresywne) lub toryczne, które wybiera się w zależności od refrakcyjnej wady oka. Air Optix Aqua występują w dwóch rodzajach: do noszenia w trybie dziennym lub w trybie przedłużonym (maksymalnie przez tydzień bez zdejmowania przez dzień i noc, co oznacza że można w nich spać). Air Optix Aqua to soczewki wykonane z materiału, jakim jest silikon hydrożelowy (Lotrafilcon B), zapewniający wysoką przepuszczalność tlenu, lepiej nawilżając oko i chroniąc przed nadmiernym osadzaniem się osadów. Linia Aqua posiada 33% uwodnienie i jest polecana osobom, które potrzebują soczewek o zwiększonym nawilżeniu oraz tym, którym zdarza się robić drzemki w soczewkach. Siostrzaną linią jest Air Optix plus HydraGlyde, stworzone z tego samego rodzaju silikonu hydrożelowego, o takim samym uwodnieniu i trybie noszenia. Różni je zastosowana technologia, w tym przypadku – formuła HydraGlyde Moisture Matrix, która skupia się na jak najbardziej efektywnym utrzymaniu nawilżenia oczu oraz zastosowanie podwójnie asferycznej konstrukcji, która zapewnia widzenie bez zniekształceń w nawet trudnych warunkach. Dla użytkowników, którzy preferują użytkowanie soczewek przez okrągły miesiąc, stworzono linię Air Optix Night&Day Aqua. Są to soczewki całodobowe miesięczne, o uwodnieniu 24%, wykonane z silikonu hydrożelowego (Lotrafilcon A), który zapewnia wytrzymałość, wygodę oraz lepszą ochronę soczewki przed zanieczyszczeniami. Po ten produkt mogą sięgnąć także osoby, które pracują w systemie zmianowym. Linia Air Optix ma w ofercie także soczewki kolorowe, Air Optix Colors, dostępne w najbardziej popularnych kolorach tęczówki. Te kolorowe soczewki są wykonane z silikonu hydrożelowego i można je nosić przez miesiąc jako soczewki zerówki. Alcon oferuje także soczewki kolorowe (o bardziej szalonej gamie kolorystycznej i wzorach) w linii Freshlook – są to soczewki miesięczne oraz jednodniowe , dostępne w różnych mocach.

Soczewki Cooper Vision

Soczewki Cooper Vision dorównują popularności Alconowi. Ten producent nie pozostaje głuchy na potrzeby swoich klientów. W ofercie Cooper Vision znajdziemy linie Biofinity® (soczewki miesięczne), Biofinity Energys™ (stworzone z myślą o osobach pracujących przed komputerem), Clariti Elite (które posiadają filtry UVA i UVB, idealne na wakacje i nie tylko), Live (soczewki jednodniowe), Biofinity XR (soczewki o wysokich, niestandardowych mocach), a także soczewki przeznaczone dla astygmatyków i osób ze starczowzrocznością. Na uwagę zasługuje linia Biofinity Energys™, soczewki miesięczne całodobowe, wykonane z silikonu hydrożelowego, w których zastosowano technologię Digital Zone Optics (łagodzącą skutki przemęczenia oczu działaniem niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia z ekranami LED) oraz Aquaform, która zapewnia wysoką przepuszczalność tlenu i jeszcze lepszy komfort noszenia, nawet jeśli przez wiele godzin dziennie użytkownik spędza czas przed komputerem. Natomiast soczewki Cooper Vision Live to soczewki jednodniowe (silikonowo-hydrożelowe), które wyróżnia zastosowanie filtru UV chroniącego przed szkodliwym działaniem słońca. Ten produkt dostępny jest w opakowaniu zawierającym 30 i 90 sztuk soczewek – to znakomity stosunek ceny do jakości wykonania. Soczewki Cooper Vision Live są idealne na miesiące wakacyjne i np. na zimę, kiedy wybieramy się na narty i potrzebujemy dodatkowej ochrony UV na oczy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821