Wypadek z udziałem policyjnego radiowozu. Sprawca miał 2,5 promila alkoholu
access_time 2021-10-01 13:00:00
Kolejna poważna kraksa trzech samochodów, w tym policyjnego radiowozu, w Nowych Żukowicach (gmina Lisia Góra). Tym razem sprawcą okazał się kompletnie pijany 38-latek z Powiśla Dąbrowskiego.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 20 na drodze wojewódzkiej 984 w Nowych Żukowicach. Kierowca opla zafiry najechał na tył oczekującego na możliwość skrętu w lewo daewoo. Siła uderzenia była jednak na tyle duża, że zepchnęła matiza wprost na nadjeżdżający z naprzeciwka radiowóz policji. W rezultacie policyjny opel wylądował w przydrożnym rowie, natomiast sprawca wypadku odjechał w nieznanym kierunku. - Nie udzielił on pomocy 18-letniemu kierowcy matiza oraz policjantom. Na miejscu pojawili się strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy przetransportowali rannych do tarnowskiego szpitala - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Po kilku godzinach sprawca był już w rękach policji. Kierowcą opla okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 38-latek został zatrzymany. - Po wytrzeźwieniu będą przeprowadzone z jego udziałem czynności procesowe. Jego opel został zabezpieczony na parkingu do prowadzonego postępowania - dodaje rzecznik.

Policjanci ranni w wypadku dziś rano opuścili szpital, natomiast 18-letni kierowca matiza w dalszym ciągu znajduje się pod opieką lekarzy. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821