Pijany 61-latek doprowadził do kolizji na DK 94
access_time 2021-09-22 17:22:00
Prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 61-letni kierowca, który w Pogórskiej Woli doprowadził do kolizji. W wyniku zderzenia do szpitala trafił 14-letni chłopiec.

W sobotę przed południem policjanci z tarnowskiej drogówki zostali wezwani do kraksy w Pogórskiej Woli. Na miejscu ustalili, że 61-letni kierowca volkswagena wjechał na tył citroena. W wyniku zderzenia 14-letni pasażer citroena został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Na szczęście nic groźnego mu się nie stało i jeszcze tego samego dnia mógł wrócić do domu. - Policjanci zaczęli wyjaśniać przyczynę najechana na tył poprzedzającego pojazdu, którą okazała się nietrzeźwość. 61-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wsiadł za kierownicę swojego golfa, mając w organizmie niemalże 2,5 promila alkoholu, a gdy w takim stanie kontynuował jazdę, w Pogórskiej Woli najechał na tył citroena, który wykonywał manewr skrętu w lewo - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a teraz czeka go rozprawa w sądzie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821