Tarnowianin Oskar Szalecki brązowym medalistą Pucharu Europy Juniorów
access_time 2021-06-05 14:26:00
W piątek 4 czerwca w niemieckim Bochum rozegrana została pierwsza edycja Pucharu Europy Juniorów 2021 w konkurencji wspinaczki na czas. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się zawodnik tarnowskiego klubu Sportiva, podopieczny mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek – Oskar Szalecki.

Już na etapie rundy eliminacyjnej Oskar zaprezentował wysoką formę, plasując się na pierwszej pozycji kwalifikacji, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski juniorów młodszych z czasem 7,194 sekundy. W 1/4 finału Oskar rozstawiony został w parze z Włochem Giovannim Casavechi – w tym pojedynku rywal popełnił falstart i odpadł z dalszej rywalizacji; Polak awansował do kolejnej fazy finału.

Kolejny finałowy pojedynek Oskara, z reprezentantem Francji Roderickiem Ventura, zakończył się pechowo dla naszego zawodnika. Tuż przed wyłącznikiem pomiaru czasu Oskarowi ześlizgnęła się ręka z ostatniego chwytu na ściance i odpadł nie kończąc biegu.

Oskar zrehabilitował się w ostatnim pojedynku zawodów, zwyciężając bieg o trzecie miejsce. W wyrównanej walce z Włochem Ludovico Borghi nasz Oski zwyciężył stosunkiem czasów 7,22 s do 7,34 s.

Warto dodać, że dla 15-letniego Oskara był to drugi start w karierze w imprezie tej rangi, zawodnik cały czas zbiera doświadczenie w międzynarodowej rywalizacji.

Kolejny start młodego tarnowianina już w najbliższy piątek, 11 czerwca Oskar wystartuje w drugiej edycji PEJ w austriackim Imst.

Wyniki rywalizacji juniorów młodszych: Alejo Bernabe Fernandez (Hiszpania), Roderick Ventura (Francja), Oskar Szalecki (Polska).

Fot. Andrzej Kajdan

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A