Nocny pożar ratusza w Zakliczynie
access_time 2020-03-22 12:44:00
Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru, jaki wybuchł w nocy z soboty na niedzielę w XIX-wiecznym ratuszu w Zakliczynie.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze tuż przed północą. Ogień wybuchł na strychu i objął część dachu ratusza. Do akcji skierowano 14 zastępów straży pożarnej, w tym 5 z PSP. Na miejscu pojawili się też Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna i Kazimierz Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, którzy wraz z pracownikami pomagali wynosić z budynku część dokumentacji i najcenniejsze rzeczy.

Podczas gaszenia ognia uszkodzeniu uległ ciężki samochód marki Jelcz, który został wycofany z działań z powodu usterki zbiornika wody. Akcja zakończyła się przed godziną 4 rano. - Konieczna była rozbiórka części poszycia dachu i jednej z jaskółek pomieszczenia biurowego ZCK - relacjonują strażacy.

Jak poinformował burmistrz miasteczka, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. - Została już powołana komisja ds. oszacowania strat w ratuszu, która zbierze się w dniu jutrzejszym, w godzinach porannych. Wstępne szacunki remontu dachu ratusza to kwota około 100-150 tys zł. - mówi burmistrz Dawid Chrobak.

Fot. OSP Zakliczyn

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A