Jechał bez „prawka", spowodował kolizję i uciekł
access_time 2020-01-27 12:40:00
Policjanci z Brzeska ustalili dane mężczyzny, który doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami, po czym uciekł z miejsca. 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

W piątek, 17 stycznia po godz. 11, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji trzech samochodów w miejscowości Jadowniki. Na miejscu na funkcjonariuszy czekało jedynie dwóch kierujących pojazdami, z czego jednemu z nich załoga karetki pogotowia udzielała pomocy. Trzecim uczestnikiem zdarzenia miał być kierujący peugeotem. Z relacji świadków wynikało, że chwilę wcześniej uderzył on w tył poprzedzającego go seata, który z kolei najechał na tył forda. Kierujący peugeotem wysiadł z pojazdu i chciał polubownie załatwić sprawę z pozostałymi kierowcami. Gdy zorientował się, że ktoś zadzwonił na policję, ściągnął z peugeota obie tablice rejestracyjne, nałożył na głowę kaptur i uszkodzonym pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia. Po kilku dniach policjanci Zespołu ds. Wykroczeń i dzielnicowi namierzyli sprawcę kolizji. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. W rozmowie z policjantami przyznał, że uciekł z miejsca, bo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze odnaleźli też uszkodzony samochód, który 22-latek ukrył u członka swojej rodziny. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

W piątek, 24 stycznia 22-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze grzywny wraz z równoczesnym orzeczeniem środka karnego w postaci zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Komentarze...