Pijany 36-latek uciekał przed policją. W samochodzie wiózł dzieci
access_time 2020-01-21 11:37:00
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 36-letni kierowca forda, który uciekał policjantom, wioząc ze sobą dwójkę dzieci w wieku 11 i 14 lat.

Podczas sobotniej akcji "Stop-Probierz", mającej na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców, patrol tarnowskiej drogówki próbował zatrzymać na ul. Długiej w Lisiej Górze, jadącego od Starych Żukowic w stronę drogi W 984 osobowego forda. Kierowca na moment zwolnił, ale zaraz potem gwałtownie przyśpieszył i zacząć uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem, który przez cały czas ignorował sygnały do zatrzymania. Po krótkim pościgu pirat drogowy został jednak zatrzymany. Okazało się, że za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który wiózł w samochodzie swoich synów w wieku 11 i 14 lat. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, w trakcie kontroli wyszło też na jaw, że samochód nie posiada aktualnego przeglądu technicznego.

Chłopcami zajęła się mama, a nieodpowiedzialny ojciec trafił do aresztu. Mężczyzna stracił prawo jazdy a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy po pijanemu i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do pięciu lat wiezienia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A