Tarnowianin Krzysztof Gardziel najlepszym zawodnikiem w Pucharze Kartingowego Slalomu na Igrzyskach FIA Motorsport 2019
access_time 2019-11-05 05:22:00
W niedzielę na torze Vallelunga koło Rzymu zakończyły się organizowane przez Międzynarodową Federację Samochodową, Igrzyska Sportów Motorowych FIA. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w nich reprezentant TTSK K-Team Tarnów, Krzysztof Gardziel.

Pierwsze historyczne igrzyska rozgrywane były w pięciu dyscyplinach, a reprezentujący TTSK K-Team, 16-letnia Sara Kałuzińska i rok od niej młodszy Krzysztof Gardziel rywalizowali w Pucharze Slalomu Kartingowego. W kwalifikacjach nasz zespół uplasował się, w gronie dwudziestu ośmiu startujących ekip, na ósmej pozycji, pewnie zapewniając sobie awans do fazy pucharowej, w której rywalizowało szesnaście najlepszych drużyn.

W ćwierćfinale Polacy nie sprostali niestety Holendrom, przegrywając z późniejszymi złotymi medalistami zaledwie o 1.768 s (przesądził o tym jeden dotknięty pachołek). Ostatecznie reprezentanci Polski sklasyfikowani zostali na dziewiątej pozycji, a będący na co dzień uczniem Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, Krzysztof Gardziel osiągnął najlepszy rezultat spośród wszystkich zawodników rywalizujących w tej konkurencji.

Polacy startowali na torze Vallelunga również w dwóch innych konkurencjach. W najbardziej prestiżowej klasie Igrzysk Sportów Motorowych FIA, Pucharze GT, Artur Janosz i Andrzej Lewandowski wywalczyli srebrny medal, natomiast w Pucharze Simracingu, Marcin Świderek sklasyfikowany został na siódmym miejscu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A