XVI LO w Tarnowie zdobyło mistrzostwo Polski w zawodach strzeleckich "O srebrne muszkiety"
access_time 2019-10-08 10:35:00
Pierwsze miejsce dziewczęcej drużyny i złoty medal dla Marioli Plebanek to plon występów uczniów XVI Liceum Ogólnokształcącego w ogólnopolskich zawodach strzeleckich "O Srebrny Muszkiet".

XVI Liceum Ogólnokształcące to największa w mieście i regionie szkoła mundurowa. Uczniowie poznają w niej tajniki musztry paradnej, szyku wojskowego oraz zagadnień związanych ze sprawnością fizyczną. Dzięki ćwiczeniom i ciężkiej pracy pod okiem nauczyciela Ryszarda Wątroby, tarnowska "szesnastka" od niedawna może poszczycić się złotym medalem w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich „O srebrne muszkiety”, w których reprezentowała województwo małopolskie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport- Turystyka- Obronność”, przy wsparciu Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON. Na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy młodzi strzelcy ze szkół z całej Polski rywalizowali w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów w postawie leżącej (odległość strzelania 50 m).

Uczennice XVI LO zajęły pierwsze miejsce w zarówno w kategorii drużynowej (Mariola Plebanek, Justyna Czosnyka, Angelika Kłusek), jak i indywidualnej. Złoty medal wystrzelała Mariola Plebanek, uczennica klasy o profilu pożarniczym. Nieźle spisali się też Bartosz Czader, Miłosz Fryś i Michał Patrzałek, którzy w kategorii drużynowej chłopców zdobyli szóste miejsce.

Fot. Archiwum XVI LO

Komentarze...