Kierowca jechał kompletnie pijany. Obok siedziała trzeźwa żona z prawem jazdy
access_time 2019-09-24 10:22:00
Do kuriozalnej, a zarazem groźnej sytuacji doszło na autostradzie A4. Jadący w kierunku Krakowa 58-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Po drodze spowodował kolizję w Mokrzyskach. Co ciekawe, z mężczyzną podróżowała jego żona, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy.

W poniedziałek przed godziną 10:00. dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który jadąc autostradą na wysokości węzła Tarnów-Zachód, miał duże problemy z utrzymaniem się w swoim pasie ruchu. Na miejsce został skierowany patrol tarnowskiej drogówki, który miał za zadanie zatrzymać kierowcę opla corsy na mieleckich numerach rejestracyjnych. W momencie, gdy policjanci dojeżdżali do MOP Mokrzyska, otrzymali kolejne zgłoszenie, dotyczące kolizji dwóch samochodów z udziałem… poszukiwanego opla.

Kierowca opla, próbując zaparkować, wjechał w stojącego na MOP-ie forda. Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca kolizji, którym był 58-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, miał w wydychanym powietrzu ponad trzy promile alkoholu (3,23 promila). Co ciekawe, z mężczyzną podróżowała jego żona, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy. Policja przekazała samochód kobiecie, a wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie karne za jazdę w stanie nietrzeźwości. 58-latek stracił prawo jazdy. Grozi mu do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Musi też zapłacić 5 tys. złotych kary.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A