Apele nie pomagają - dwie kolizje spowodowane przez pijanych kierowców
access_time 2019-08-21 11:53:00
Pomimo licznych apeli, kampanii medialnych i akcji policyjnych, nadal zdarzają się sytuacje kiedy za kierownicę wsiadają osoby pod wpływem alkoholu. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni w Tarnowie miały miejsce dwie kolizje spowodowane przez nietrzeźwych kierowców. W obu przypadkach pijani kierujący najechali w tył jadących przed nimi pojazdów.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek,16 sierpnia na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej i Słonecznej. Około godz. 14. na światłach zatrzymały się dwa samochody z zamiarem skrętu w lewo, w ulicę Lwowską. Pierwszy zatrzymał się kierowca skody, a tuż za nim kierowca BMW. W pewnym momencie na pas do skrętu w lewo wjechał rozpędzony ford focus i uderzył w tył BMW. Przepchnięty samochód uderzył w oczekującego na zmianę światła kierowcę skody. W jednym z samochodów oczekujących na możliwość skrętu znajdowała się dwójka małych dzieci. Na szczęście jednak w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji to 43-letni tarnowianin, który w wydychanym powietrzu miał 2,27 promila alkoholu.

Druga kolizja zdarzyła się w poniedziałek, 19 sierpnia również w Tarnowie, w rejonie skrzyżowania ulic Szklanej, Kryształowej z al. Piaskową. Pijany 50-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego nie zdążył wyhamować swoim seicento i wjechał w tył jadącego przed nim renault laguna. Po przyjeździe na miejsce policji okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu. 

W obu przypadkach kierowcy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wszczęte zostały postępowania karne w kierunku naruszenia artykułu 178a kk.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A