Policjanci podsumowali długi weekend
access_time 2019-08-19 11:37:00
Trzydzieści kolizji, dwa wypadki, siedmiu pijanych lub odurzonych kierowców - tarnowska policja podsumowała długi, sierpniowy weekend na drogach.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w czwartek, 15 sierpnia, po godz. 18. na drodze powiatowej w Woli Rzędzińskiej. Motocyklista na prostym odcinku drogi wyprzedzał jadące przed nim dwa samochody. Gdy zbliżał się do hondy, jej kierowca również rozpoczął ten sam manewr. W efekcie motocyklista został zepchnięty do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała trafił do tarnowskiego szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę, 18. sierpnia w Rzepienniku Strzyżewskim. Na drodze gminnej zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i fiat seicento. W wypadku ciężkie obrażenia odniosła pasażerka fiata, która helikopterem została przetransportowana do szpitala.

W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi, a wyjaśnieniem przyczyn wypadków zajmują się policjanci tarnowskiej komendy.

- Podczas pięciodniowego "weekendu", na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego doszło w sumie do trzydziestu kolizji - podsumowuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Zatrzymano siedmiu kierowców jadących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Odebrano  piętnaście praw jazdy, w tym osiem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca osobówki, który na drodze wojewódzkiej 980 rozpędził swój samochód w terenie zabudowanym do prędkości 127 km/h.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A