Nowy trener i obrotowy SPR PWSZ
access_time 2019-06-05 03:06:00
Szczypiorniści beniaminka PGNiG Superligi, SPR PWSZ Tarnów do występów w gronie najlepszych krajowych drużyn przystąpią pod wodzą nowego szkoleniowca. Miejsce Ryszarda Tabora, pod którego wodzą nasz zespół dwa razy z rzędu wygrał rozgrywki pierwszej ligi, zajął Marcin Markuszewski. Nowym obrotowym SPR PWSZ został natomiast Litwin, Mindaugas Tarcijonas.

Marcin Markuszewski to niespełna 36-letni trener, który jako zawodnik występował – grając jako lewoskrzydłowy i środkowy rozgrywający - m.in. w AZS AWF Gdańsk, Wybrzeżu Gdańsk oraz MMTS Kwidzyn. W swoim dorobku ma trzy medale mistrzostw Polski – dwa brązowe i jeden srebrny – oraz występ w finale Challenge Cup. Od półmetka sezonu 2013/14 prowadził drużynę Spójni Gdańsk, którą w 2017 roku wprowadził do PGNiG Superligi. Ostatnio pracował jako trener piłkarek ręcznych Arki Gdynia, która w zakończonym niedawno sezonie borykała się z kłopotami finansowymi i 8 listopada ubiegłego roku została skreślona z listy uczestników PGNiG Superligi kobiet.

Mindaugas Tarcijonas ostatni sezon spędził natomiast w Opolu, gdzie z tamtejszą Gwardią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Ten 35-letni obrotowy na polskich parkietach występuje od 2011 roku. Przed przyjściem w sezonie 2015/16 do Gwardii, przez rok reprezentował barwy grającego wówczas wśród najlepszych Juranda Ciechanów, a przez trzy lata występował w Nielbie Wągrowiec (w tym sezonie 2014/15 w PGNIG Superlidze). Łącznie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej rozegrał 168 spotkań, zdobywając w nich 278 bramek. Do Polski przyszedł z Hiszpanii, gdzie grał przez cztery lata, tam z kolei trafił z najlepszego litewskiego klubu, Granitasu Kowno. Mindaugas Tarcijonas jest reprezentantem Litwy, występował m.in. w spotkaniach eliminacji Mistrzostw Europy 2020.

Fot. Artur Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A