Cięcia inwestycyjne sposobem na kryzys śmieciowy? Przegląd prasy
access_time 2019-03-13 10:15:00
Prezydent Roman Ciepiela proponuje poważne cięcia w wydatkach bieżących. Jego zdaniem to jedyny sposób na pokrycie deficytu, który powstał po tym, jak rajcy nie zgodzili się na drastyczne podwyżki opłat za śmieci - czytamy w "Gazecie Krakowskiej". Natomiast "gorącym" tematem "Temi" są wspomnienia kobiety, która twierdzi, że w dzieciństwie była molestowana seksualnie przez wujka - księdza.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o planowanych cięciach inwestycji, które mają zasypać śmieciową dziurę w budżecie:

  • Cięcia inwestycyjne ugaszą śmieciowy kryzys w Tarnowie?

Mniejsza skala podwyżki opłat za wywóz śmieci w Tarnowie pociągnie za sobą innego rodzaju konsekwencje. W budżecie miasta powstała ponad 4-milionowa dziura, a prezydent Roman Ciepiela chce ją zasypać, rezygnując m.in. z części planowanych remontów ulic. W projekcie zmian budżetu, na liście objętych cięciami figurują m.in. nazwy ulic: Boczna, Westerplatte, Garbarska, Krasińskiego, Kraszewskiego czy Wiśniowa. Jutro nadzwyczajna sesja rady miejskiej.

  • Miłośnicy historii miasta apelują o zachowanie znalezisk z wykopalisk

"Nie zakopujmy Ratusza i historii Bochni!" -  apelują inicjatorzy bocheńskiej akcji. Liczą, że uda im się przekonać władze miasta, by znaleziska dokonane podczas prac archeologicznych na Rynku zostały jak najlepiej wyeksponowane.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy m.in. poczytać wspomnienia molestowanej w dzieciństwie kobiety:

  • Brał na kolana, przytulał, całował…

Pochodząca z małej wioski 50-letnia Janina, rozwódka, matka dwóch dorosłych synów wspomina jak w dzieciństwie była wykorzystywana seksualnie przez wujka - księdza. Na końcu obszernego artykułu dowiadujemy się, że dopiero wieloletnia terapia postawiła ją na nogi, ale tak jak życzył sobie wujek, ks. Michał, nigdy nikomu nie wyjawiła ich tajemnicy, bo to dalej przynosi wstyd.

  • „Gazy” przeniesione, wciąż na papierze

Jeśli ktoś myślał, że Warszawa tak łatwo odda siedzibę Polskiej Spółki Gazownictwa, by można było ją umieścić w Tarnowie, był w błędzie. Mimo decyzji o przeprowadzce, która zapadła w ubiegłym roku, powrót „Gazów” do miasta nad Białą komplikuje się. Po pierwsze, sytuacja w kwestii lokalizacji siedziby państwowej spółki ciągle nie jest jasna, po drugie, przeprowadzka rozłożona jest na długi czas. Siedziba PSG formalnie ma już adres tarnowski, ale o wszystkim wciąż decyduje Warszawa. 

  • Tarnów świętował swoje urodziny

Słodkie urodziny z udziałem najmłodszych tarnowian, biesiada rycerska, pokaz dawnych tańców, korowód, a także okolicznościowy kiermasz z regionalnymi produktami na Rynku. W miniony weekend Tarnów świętował swoje „urodziny”, 689 rocznicę lokacji miasta.

Komentarze...