Pistolet znaleziony w pogorzelisku
access_time 2019-01-08 08:55:00
Wczoraj przed godziną 15.00 służby policji i straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu z powodu pożaru, do którego doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Sieradza.

Jak się okazało, ogień wybuchł w pokoju mieszkania zajmowanego przez samotnie mieszkającego 82-latka, podczas używania przez niego piecyka popularnie zwanego kozą. W czasie gdy strażacy zajmowali się gaszeniem ognia, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców osiemnastu mieszkań bloku i zabezpieczali okoliczny teren. 

Na czas prowadzenia akcji gaśniczej 30 osób, w tym właściciel palącego się lokalu zostało ewakuowanych. Na szczęście nikt z nich nie ucierpiał i po zakończeniu działań, mogli oni bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań. Na miejscu, gdzie doszło do pożaru pracowali śledczy z Komisariatu Policji w Żabnie, którzy podczas oględzin miejsca zdarzenia, przeprowadzonych z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, zabezpieczyli ślady i dowody, które posłużą teraz do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności pożaru. Podczas przeszukiwania pogorzeliska, znaleziono nie w pełni kompletny pistolet Browning, kaliber 9 mm, należący do 82-letniego właściciela mieszkania, który jak wstępnie ustalono od kilku lat przechowywał u siebie, bez wymaganego przez prawo pozwolenia. Policjanci zabezpieczyli broń w celu ustalenia m. in. skąd pochodzi i czy nie jest ona przedmiotem przestępstwa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A