Ile miasto wydaje na używki i wodę pitną? Przegląd prasy
access_time 2018-10-03 09:50:00
Woda mineralna, wino, kawa, herbata, soki - ile na to wydają nasi urzędnicy? Zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

 

W dzisiejszym wydaniu Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Czym poczęstują w magistracie?

Kilkaset litrów pepsi i soków owocowych, kilkanaście tysięcy litrów wody do picia (w tym mineralnej), kilkanaście litrów wina, kilkaset kilo kawy… To wbrew pozorom nie jest lista zakupów organizatorów wielkiej biesiady weselnej, ale coroczne zamówienia tarnowskiego urzędu miasta finansowane z samorządowego budżetu. Tylko w ubiegłym roku Urząd Miasta Tarnowa wydał na ten cel blisko 40 tysięcy złotych. 

  • Srebrny sen gminy Borzęcin

Kilka lat temu zapachniało sensacją. Ogólnopolskie media podały informację, że w okolicach Borzęcina znajdują się udokumentowane pokłady srebra. Wprawdzie srebro to nie złoto, ale i ono umie się złocić. To cenny i poszukiwany surowiec. Dziś w gminie mało kto pamięta o tamtej sprawie. Srebro wprawdzie nadal jest pod ziemią, nie wyparowało, ale raczej nie ma co wiązać z nim lepszej przyszłości.

  • Kosztowne lanie wody

Ta wiadomość zapewne ucieszyła tych mieszkańców Tarnowa, którzy do tej pory bezskutecznie apelowali o remont wodotrysku zdobiącego niegdyś Park Sanguszków – magistrat ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy fontanny. Nieprędko jednak usłyszmy szemranie wody, bo okazało się, że przetarg nie wzbudził żadnego zainteresowania i z powodu braku oferentów trzeba go było unieważnić.

  • Kiedy rowerzyści pojadą EuroVelo?

Do końca tego roku ma być gotowy długo oczekiwany tarnowski odcinek europejskiej sieci ścieżek rowerowych EuroVelo. Dzięki inwestycji cykliści będą mogli przejechać na swoich jednośladach cały Tarnów – od ul. Witosa po Wilczą, w sumie około 17 kilometrów. Powstaną nowe fragmenty tras dla rowerów, te już istniejące zyskają wyższy standard, a cały szlak zostanie jednakowo oznakowany.


Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in.:

  • Po przebudowie Elektryczna będzie częścią północnej obwodnicy miasta

Rozpoczyna się kolejna ważna inwestycja drogowa, która powinna usprawnić ominięcie Tarnowa od strony północnej. Mowa o podpisanej wczoraj umowie na przebudowę ul. Elektrycznej. Do tej pory potwornie dziurawa, wyboista i zakorkowana, otrzyma nie tylko nowy asfalt, ale również dodatkową jezdnię.

  • Z kranów w dwóch wsiach płynie skażona woda. Nikt nie wie, skąd się w niej wzięły bakterie coli

Od blisko tygodnia kilkuset mieszkańców gminy Bochnia nie może pić wody pochodzącej z gminnego wodociągu. Z powodu skażenia bakterią coli, ludzie muszą korzystać z wody butelkowanej. Co gorsza, na razie nie wiadomo, kiedy sytuacja wróci do normy.

  • Konflikt w Radzie Osiedla Starówka

Na półmetku kadencji tarnowskich rad osiedli wybuchł konflikt między rajcami działającymi na Starówce. Efektem "wojny na górze" są zmiany we władzach osiedla. Z fotelem przewodniczącego tydzień temu pożegnał się Jerzy Kowalski, który przepadł w tajnym głosowaniu. Zastąpił go na tym stanowisku Ryszard Żądło.

Komentarze...