Zacięta rywalizacja tarnowskich kartingowców na Mistrzostwach Świata CIK-FIA
access_time 2018-09-27 16:00:00
W dniach 20-23 września odbyły się Kartingowe Mistrzostwa Świata CIK-FIA w Kristianstad w Szwecji. Polskę reprezentowali m.in. zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Spe ed Race Tarnów.

Marcel Kuc (kategoria OK Junior) i Kacper Szczurek (kategoria OK) po raz pierwszy wystąpili w tej najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie kartingowej na świecie, zaliczanej do tzw. ekstraligi światowej.

Kluczowa dla wyników okazała się czasówka, która przy ponad 100 zgłoszonych zawodnikach w każdej z kategorii, podzielona była na grupy. Podczas pierwszych przejazdów grupy, w której znajdowali się tarnowscy zawodnicy, na torze panowały niesprzyjające warunki, przez co zawodnikom jadącym w dalszych grupach łatwiej było wykręcić lepszy czas. Ostatecznie Marcela sklasyfikowano na 82 pozycji w kategorii OK Junior, a Kacpra na 56 pozycji w kategorii OK. Później w trakcie wyścigów kwalifikacyjnych, mimo słabych pozycji startowych, Marcel i Kacper robili, co mogli, aby przebić się w górę stawki, ostatecznie jednak nie weszli do ścisłych finałów. 

Rywalizacja w kartingu, zwłaszcza na poziomie mistrzostw świata, zawsze była bardzo zacięta, więc przy tak dużej stracie na początku weekendu, niestety nie było już szans na jej odrobienie. Niemniej jednak nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Zakończyli wyścig z całkiem niezłym wynikiem i zdobyli kolejne doświadczenia na najwyższym, światowym poziomie.

Foto: CIK-FIA 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A