ZPS dostała karę za zamknięte gabinety. Przegląd prasy
access_time 2018-09-26 10:06:00
Przychodnia zrobiła sobie długi weekend, za co słono zapłaciła i tarnowskie wątki w procesie "kantorowców" - zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Zespół Przychodni Specjalistycznych zapłacił karę po kontroli z NFZ

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zapłacił blisko 55 tys. zł kary za nieprawidłowości, które Narodowy Fundusz Zdrowa ujawnił podczas kontroli w placówce. To pokłosie sytuacji z 8 stycznia, kiedy pacjenci odprawiani byli z kwitkiem, bo największa tego typu placówka w mieście przedłużyła sobie weekend o jeden dzień. Personel otrzymał wolne za święto Trzech Króli, które przypadało w sobotę. Jak się okazało, ZPS o nadprogramowym wolnym nie poinformował również Narodowego Funduszu Zdrowia. 

  • Progowy bubel na ulicy. Drogowcy przekonują, że jednak ostudził temperament kierowców

Mieszkańcy Krzeczowa przecierają oczy ze zdumienia na widok miejsca usytuowania progu zwalniającego obok miejscowej szkoły. Powód? Zostały one zamontowane dla kierowców jadących od strony Bochni nie przed, tylko za przejściem dla pieszych. Według wielu osób to absurd i błąd w sztuce.

Z kolei w najnowszym wydaniu tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Najpierw strzelali, później brali pieniądze

Przed Sądem Okręgowym w Tarnowie rozpoczęła się druga część głośnego procesu tzw. kantorowców, członków gangu, który dla pieniędzy pozbawił życia właścicieli kantorów w kilku miejscach w kraju. Proces, który obejmuje 14 osób, rozpoczął się wiosną tego roku i ze względów bezpieczeństwa przebiega w szczególnych warunkach. Nim nastąpi jego finał, odbędzie się kilkanaście rozpraw. W całej tej sprawie przewija się także jeden wątek tarnowski, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości pojawi się również drugi. To już jednak zależy od ustaleń i decyzji prokuratorskich.

  • Wiadukty wiecznej budowy

Być może już za miesiąc będzie można swobodnie przejechać pod wiaduktem kolejowym nad ul. Krakowską w Tarnowie. To jeden z tych obiektów, który znajduje się w newralgicznym punkcie miasta i którego przebudowa się najbardziej opóźnia. Co gorsza, pojawiły się pogłoski, że na przebudowanym wiadukcie ujawniły się usterki, które mogą zdecydować o kolejnym opóźnieniu. Inwestor jednak tym pogłoskom zaprzecza i obiecuje, że kolejny termin zakończenia prac wykończeniowych zostanie dotrzymany.

  • Koniec z handlem podróbkami?

Perfumy Chanel, torebki Louis Vuitton, t‑shirty Gucci, buty Nike … – mimo wysokich kar na bazarach i w Internecie wciąż można trafić na podróbki towarów znanych marek. Jakością nawet nie przypominają swoich pierwowzorów, ale liczy się głównie podrobione logo oraz cena – o wiele niższa niż w firmowym sklepie. Od przyszłego roku walka z handlującymi takim towarem ma być efektowniejsza, bo za sprzedaż podróbek ścigani będą także właściciele powierzchni handlowych, wynajmujący miejsca dla handlujących podróbkami.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A