BWA zaprasza na spotkanie z absolwentami ZSP
access_time 2018-09-18 03:39:00
We wtorek 25 września o godz. 17:00 BWA zaprasza na spotkanie z absolwentami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, Tomaszem Głowaczem i Robertem Kutą.

Wtorek 25.09.2018, g. 17.00

SPOTKANIA / ABSOLWENCI ZSP: TOMASZ GŁOWACZ, ROBERT KUTA

BWA / ul. Słowackiego 1, Tarnów

Wstęp wolny

Spotkania z absolwentami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie – projekt obejmuje pokazy, wystawy i prezentacje, a koncepcja spotkania zakłada przedstawienie dwóch indywidualności - interesujących młodych ludzi osiągających sukcesy artystyczne i komercyjne. To zderzenie wyboru różnych dróg kariery zawodowej, gdzie punktem wyjścia stał się tarnowski Plastyk. Celem projektu jest akcja promowania absolwentów, którzy prezentując swoje działania potwierdzają, że pracując osiągają efekty i dążąc do celu odnoszą sukces. Przedstawiamy absolwenta ZSP jako dojrzałą, kreatywną osobę, której decyzje i osiągnięcia mają źródło w Liceum Plastycznym. Ważnym aspektem akcji jest ukazanie procesu oraz dzielenie się doświadczeniami wyniesionymi z pracowni szkoły średniej w kontynuacji z dalszym kształceniem i pracą zawodową.

TOMASZ GŁOWACZ
Temat wystąpienia: Autentyzm stanowi jeden z podstawowych czynników wartościujący dzieło sztuki, obok formy, faktury i koloru jest podstawową cechą zabytku. A jaką rolę odgrywa czas? I czy patyna może być integralną częścią dzieła sztuki? Na przykładzie wybranych realizacji postaram się odpowiedzieć na te pytania.

ROBERT KUTA
Temat spotkania: PIĘKNY CHAOS / AUTOANALIZA & WIWISEKCJA 
Podczas prezentacji pokaże wybrane realizacje m.in. współpracę z projektantami mody, rysunki, grafiki, wszelkiego rodzaju działania oraz interwencje artystyczne, ubrania, ziny i gazety, obiekty, KUTA HOUSE. Udowodni, że różnorodność i wielość aktywności jest wielkim atutem. Niezależność i konsekwencja gwarancją sukcesu!

Tomasz Głowacz, urodzony 14 lutego 1981 roku w Tuchowie. Absolwent Liceum Plastycznego oraz Policealnego Studium Plastycznego w Tarnowie, gdzie uzyskał tytuł Plastyka oraz Technika renowacji. W 2003 r. rozpoczął studia na Wydziale Konserwacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po ukończonym roku, stwierdza że konserwacja to powołanie wobec piękna zabytku a nie celebrowanie białego fartucha... i postanawia kontynuować studia na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie. W 2008 r. podczas Europejskiej Konferencji Konserwatorskiej w Helsinkach wygłasza referat dotyczący problematyki konserwacji mebli. W 2009 r. obronił pracę dyplomową w pracowni Technik i technologii rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga, która została wyróżniona Nagrodą Prezydenta Krakowa. W 2007 r. ukończył studium pedagogiczne na ASP w Krakowie. W latach 2011-2017 nauczyciel specjalności renowacja elementów architektury w Policealnym Zawodowym Studium Plastycznym przy ZSP w Tarnowie. Wraz z uczniami przeprowadził renowację kilkunastu pomników znajdujących się na Starym Cmentarzu w Tarnowie przy współpracy Miejskiego Zarządu Cmentarzy oraz Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem. Pomysłodawca oraz współorganizator sześciu Ogólnopolskich Konferencji Konserwatorskich w Jeżowie. Od 2009 r. prowadzi pracownię konserwacji zabytków pod nazwą Alkazar Konserwacja Dzieł Sztuki, która aktualnie odnawia Mauzoleum Bema w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Autor ponad czterdziestu programów prac konserwatorskich oraz kilkudziesięciu realizacji. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz organizacją plenerów malarskich. Swoje prace wystawia w kraju i za granicą. W najbliższej przyszłości planuje w swojej pracowni prowadzić warsztaty konserwatorskie oraz kursy rysunku i malarstwa.

Robert Kuta (ur. w 1988) – absolwent Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie i Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, studiował grafikę wydawniczą w École Supérieure Des Arts Et Des Industries Graphiques w Paryżu w latach 2011-2012. Działa na obszarze rysunku, grafiki oraz instalacji. Jest twórcą przestrzeni artystycznej oraz sklepu KUTA HOUSE. Jego prace były prezentowane m.in. w Bunkrze Sztuki w Krakowie (2013), BWA w Tarnowie (2010), Bäckerei Gallery w Berlinie (2016), MOCAK w Krakowie (2012). Współpracuje z projektantami mody, tworząc nadruki do ich kolekcji m.in. z Gosią Baczyńską, Zuo Corp., Dream nation, Tatuum, Levi’s.

 

Wtorek 25.09.2018, g. 18.30
WARSZTAT TWÓRCZY — sztuka i moda
Prowadzenie: Robert Kuta
BWA / ul. Słowackiego 1, Tarnów

WARSZTAT TWÓRCZY — sztuka i moda
Wiek: 15+
Koszt uczestnictwa: 30 zł
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: edukacja@bwa.tarnow.pl
Czas trwania: 90 minut

Wymagania: każdy uczestnik warsztatów musi przynieść na zajęcia przynajmniej jedną parę spodni (najlepiej jeansy) oraz bawełnianą koszulę lub t-shirt.

Warsztaty będą polegać na rozwijaniu kreatywności i przełamywaniu twórczych barier uczestników w oparciu o działania na styku dwóch dziedzin: sztuki i mody. Uczestnicy będą wspólnie tworzyć grafiki i rysunki na przyniesionych przez siebie ubraniach. Sztuka wyjdzie poza ramy tradycyjnego obrazu – stanie się polem do eksperymentu na formach użytkowych. Ważnym elementem warsztatów będzie zderzenie indywidualnych dzieł wszystkich uczestników. Z tego pozornego chaosu wyłonią się unikatowe obiekty.

Robert Kuta (ur. 1988) – absolwent Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie i Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, studiował grafikę wydawniczą w École Supérieure Des Arts Et Des Industries Graphiques w Paryżu w latach 2011-2012. Działa na obszarze rysunku, grafiki oraz instalacji. Jest twórcą przestrzeni artystycznej oraz sklepu KUTA HOUSE. Jego prace były prezentowane m.in. w Bunkrze Sztuki w Krakowie (2013), BWA w Tarnowie (2010), Bäckerei Gallery w Berlinie (2016), MOCAK w Krakowie (2012). Współpracuje z projektantami mody, tworząc nadruki do ich kolekcji m.in. z Gosią Baczyńską, Zuo Corp., Dream nation, Tatuum, Levi’s.
https://www.instagram.com/robertkuta/?hl=pl

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Bon kultury / Odkrywanie sztuki”, współfinansowanego z budżetu Miasta Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A