Lis złożony w ofierze - przegląd prasy
access_time 2018-07-11 09:38:00
Martwy, wypchany lis, złożony w ofierze na ołtarzu podczas uroczystości Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, wzbudził odrazę i oburzenie - zapraszamy na przegląd bieżącej tarnowskiej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Martwy lis jako dar złożony podczas pielgrzymki do sanktuarium wzbudził oburzenie

Wypchany lis, ułożony w koszyku, przystrojony jarzębiną oraz gałązkami świerku - tak wyglądał jeden z darów przyniesionych przez myśliwych na uroczystości Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Fotografia z tą sceną błyskawicznie obiegła internet, a jedna z organizacji ekologicznych uważa, że znieważono uczucia religijne jej członków i składa doniesienie do prokuratury. O obrazie uczuć religijnych pisze też na Facebooku znany dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia. Złożona przez myśliwych ofiara krytykowana jest również w środowisku samych łowczych.To nie mieści się w kanonie działalności łowieckiej - powiedział gazecie Krzysztof Łazowski, przewodniczący zarządu tarnowskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Co ciekawe, właśnie okręg PZŁ jest wydawcą "Łowcy Tarnowskiego", który opublikował zdjęcie.

  • Rolnicy liczą straty wywołane suszą

Mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać z możliwości ubiegania się o "kredyty klęskowe" w związku z panującą suszą. W gminach wniosków o szacowanie strat, jak na razie złożono jednak niewiele.

  • Starsze małżeństwo straciło w pożarze dach nad głową, ale wieś organizuje dla nich pomoc

Ogień zabrał Władysławie i Pawłowi Kaniom dorobek życia. Wystarczyło kilka chwil piątkowego wieczoru. Pożar zniszczył dom i dobudowaną do niego stodołę. Małżonkowie w porę zdołali się ewakuować, ale w ich głowach od tamtej pory kołacze myśl: "co teraz z nami będzie?"

 

Z kolei w najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Stadion "skoszony" wraz z trawą

Za pięć dni w Urzędzie Miasta Tarnowa otwarte będą koperty za ofertami wykonawców na przebudowę Stadionu Miejskiego "Jaskółcze Gniazdo" w Mościcach. Wówczas ma zostać wyłoniona firma, która podejmie się inwestycji. Wcześniej firmy zainteresowane robotami, które chce zlecić magistrat, zadały wiele szczegółowych pytań. Z niektórych odpowiedzi może wynikać, że stadion zostanie przebudowany i zmodernizowany w okrojonym kształcie, wbrew wcześniejszym założeniom, a zadecydowały o tym rosnące ceny przedsięwzięcia. Wielu jest zdania, że obiekt nie będzie spełniał standardów przyszłościowych i jest budowany tylko na dzisiaj, a może nawet... na wczoraj.

  • Dach pod specjalnym nadzorem

W połowie lipca ma być przedstawiona ekspertyza wyjaśniająca przyczyny nieudanego montażu dachu przebudowywanej hali widowiskowo‑sportowej „Jaskółka” w Tarnowie. W międzyczasie pojawiają się różne przypuszczenia i spekulacje związane z wadliwą konstrukcją dachu i jej konsekwencjami. Niektórzy twierdzą np. że nacisk konstrukcji dachu spowodował popękanie ścian obiektu, co grozić może koniecznością rozbiórki. Nie potwierdza tego firma Budimex i radzi poczekać do ogłoszenia wyników ekspertyzy.

  • Tania moda z drugiej ręki

Według badań opinii konsumentów prawie co drugi Polak zagląda do tzw. ciucholandów. Chodzi nie tylko o oszczędności, ale również o modę na oryginalność i niepowtarzalność ubioru… Niektórzy takie wizyty porównują do udziału w loteriach fantowych, ponieważ często można trafić na prawdziwe perełki.

Fot. Facebook

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A