W weekend startuje Grupa Azoty Triathlon Radłów 2018
access_time 2018-07-05 09:15:00
W dniach 7-8 lipca już po raz czwarty odbędzie się Triathlon Radłów 2018. Widowiskowość dyscypliny sprawia, że nie tylko zawodnicy, ale i kibice świetnie się bawią. Centrum Zdrowia Tuchów po raz kolejny będzie partnerem medycznym zawodów. W pierwszym dniu można będzie także poznać szczegóły programu profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”.
Triathlon wymaga świetnej kondycji i długich przygotowań. Mimo tego, wciąż rośnie jego popularność. Okazuje się bowiem, że znakomicie wzmacnia wydolność organizmu i aktywizuje większość partii mięśniowych. Zawodników na trasach będą zabezpieczać dwa zespoły medyczne Centrum Zdrowia Tuchów. 7 lipca w namiocie spółki można będzie także otrzymać wodę i owoce. Wtedy promowany będzie też program profilaktyki raka jelita grubego. Można będzie się zapisać na badania kolonoskopowe. Edukatorzy przekażą informację, jak prawidłowo się do nich przygotować. Przypomnijmy, że dla osób z grupy najbardziej zagrożonej chorobą - w wieku od 50. do 65. lat - przewidziano finansowania pełnych znieczuleń do badań. Jest także możliwość dowożenia pacjentów, zainteresowanych tą formą diagnostyki lub refundowania kosztów dojazdów. Osoby zainteresowane będą mogły w Radłowie otrzymać także podstawowe materiały edukacyjne. Na zainteresowanych bardziej fachową wiedzą czeka publikacja, poświęcona profilaktyce raka jelita grubego, autorstwa prof. Paulina Moszczyńskiego.
 
Do sobotnich zmagań, na dystansie sprinterskim zapisało się 1400 osób. Po przepłynięciu 750 m będą oni pokonywać na rowerach dystans 20 km, a następnie w biegu crossowym pięciokilometrową trasę. W niedzielę na dystansie 1/4 Iron Man w zawodach ma wziąć udział ponad 250 zawodników. Wtedy w wodzie trzeba będzie pokonać dystans 950 metrów, na rowerze przejechać 45 kilometrów,  a następnie przebiec 10,5 km. Dla najlepszych przygotowano nagrody finansowe o puli blisko 28 tys. zł oraz dyplomy i puchary. 
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A