Dzień Przedsiębiorczości w KMP Tarnów
access_time 2018-03-27 03:34:00
W środę 21 marca , w ramach 15 Edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”, policjanci tarnowskiej komendy gościli młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie. Była to niepowtarzalna okazja poznania tajników pracy policjanta, specyfiki tej służby oraz zasad rekrutacji.

21 marca uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie odwiedzili jeden z największych komisariatów policji w Polsce - Komisariat Policji Tarnów-Centrum. W czasie spotkania goście zwiedzając obiekty komendy poznali specyfikę zawodu policjanta. Oprócz tego  asp. sztab. Paweł Klimek oraz sierż. Alina Gargaś przybliżyli młodzieży zasady rekrutacji do policji, zaprezentowali kryteria oraz możliwości wstąpienia do służby oraz omówili poszczególne szczeble kariery zawodowej. Dla młodych ludzi stojących na progu dorosłości były to cenne informacje, dzięki którym mogą świadomie i odpowiedzialnie zaplanować dalszą ścieżkę nauki i kariery zawodowej. Ciekawym uzupełnieniem spotkania była wizyta w Policyjnej Izbie Tradycji, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią Policji, gdyż w tym unikatowym w skali kraju miejscu zgromadzono pamiątki i dokumenty nawet sprzed stu lat. Tak zorganizowane spotkanie pozwoliło młodzieży poszerzyć horyzonty oraz zdobyć cenne informacje.

Wizyta młodzieży na komisariacie została zorganizowana w ramach piętnastej edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” objętej w tym roku Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A