Policjanci przestrzegali seniorów przed zagrożeniami
access_time 2018-03-01 04:56:00
Brzescy policjanci by dotrzeć do jak największej grupy seniorów działają na wielu płaszczyznach. W działania zaangażowani są nie tylko policyjni profilaktycy, ale przede wszystkim dzielnicowi, którzy w bezpośrednich rozmowach z ludźmi przestrzegają, apelują o rozwagę i edukują seniorów jak uchronić się przed oszustwami.

Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję, by edukować seniorów w zakresie bezpiecznych zachowań, szczególnie przestrzegać przed oszustwami metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Uczestniczą m.in. w zebraniach wspólnot mieszkaniowych, współpracują z zarządcami spółdzielni, biorą udział w dyskusjach w klubach seniora.  Tym razem policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie w dniu 8 lutego br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej uczestniczyli w spotkaniu członków klubu seniora. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych, omawiano między innymi sposoby unikania zagrożeń oraz metody, jakie stosują oszuści, by osiągnąć swój cel.W trakcie prelekcji mundurowi przekazali najistotniejsze zasady, jakimi należy się kierować, aby ustrzec się przed oszustami działającymi metodą m.in. na wnuczka, policjanta czy inkasenta.

Dzielnicowi przypomnieli również seniorom jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze, jak i kiedy stosować elementy odblaskowe, oraz jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, kierowca i rowerzysta.

Komentarze...