Podsumowanie europejskiej akcji „EDWARD”
access_time 2017-09-26 14:00:00
Ponad 50 mandatów karnych, 52 przekroczenia prędkości, 9 kolizji to bilans tarnowskiej akcji „EDWARD”.

W dniu Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych (21.09) w garnizonie tarnowskim nie odnotowano żadnego wypadku, a co za tym idzie nie było również osób zabitych i rannych. Policjanci przeprowadzili ponad 110 kontroli drogowych. Tego dnia na drogi Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego zostały skierowane maksymalne ilości policjantów ruchu drogowego, którzy wzięli udział w europejskiej akcji „EDWARD”. Policjanci przy użyciu videorejestratorów, ręcznych mierników prędkości kontrolowali drogi w naszym regionie. Bilans akcji to 52 przekroczenia prędkości, 57 mandatów karnych. W tym dniu nie zatrzymano nietrzeźwych kierowców. Rejestry policyjne zostały uzupełnione jedynie 9 drobnymi kolizjami.

Policyjna akcja prędkość została zakończona. Wczorajsze warunki atmosferyczne z pewnością przyczyniły się do większej ostrożności kierowców i nie pozwalały na rozwijanie dużych prędkości. Apelujemy jednak aby zwrócić szczególną uwagę na warunki atmosferyczne. Mokre drogi, do tego opadające liście, które później zalegają zwłaszcza na drogach bocznych, powodują, że droga hamowania znacznie się wydłuża. Deszcz, mgła, szybko zapadający zmrok również nie pomagają kierowcom. Używajmy odpowiednich świateł w tym trudnym okresie.

Przypominamy również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza poza obszarem zabudowanym. Taki obowiązek nakłada na nas Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym. Zachęcamy także do ich używania w terenie zabudowanym w miejscach słabo lub całkowicie nieoświetlonych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A