Małe ale własne
access_time 2017-08-14 06:10:00
Indywidualna przydomowa oczyszczalnia ścieków to świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy nie mają możliwości podpięcia się pod sieć kanalizacyjną.

Choć sama procedura jest dość skomplikowana, a inwestycja nie należy w początkowym etapie do najtańszych, to jednak oczyszczalnie skutecznie wypierają z rynku tradycyjne szamba. To rozwiązanie bardziej ekologiczne, ponieważ w rezultacie zachodzących procesów chemicznych, fizycznych i biologicznych do ziemi i rowów melioracyjnych trafiają już tylko składniki mineralne bezpieczne dla środowiska. Poza tym cała instalacja to ogromna wygoda. Oprócz koniecznego serwisu i ewentualnego oczyszczenia zbiorników tak naprawdę zapominamy, że pod ziemią zachodzą ważne procesy, które uwalniają nas od problemu ścieków. Dodatkowo całe to działanie nic nas nie kosztuje. W związku z tym dość droga inwestycja zwraca się po kilku latach, a potem już tylko odcinamy „kupony” i funkcjonujemy bezkosztowo. To jest bardzo ważny argument, jeśli stajemy przed dylematem, co zamontować – szambo pomimo korzystnej ceny na początku tak naprawdę cały czas wymaga od nas pracy, kontroli i nakładów finansowych związanych chociażby z wywożeniem nieczystości.

To prosta konstrukcja

Na pierwszy rzut oka przydomowa oczyszczalnia ścieków dla laika może być systemem bardzo skomplikowanym, ale w praktyce wszelkie procesy zachodzące w zbiornikach są dość proste i nie wymagają naszej ingerencji. Co prawda warto projekt, montaż i serwis oraz załatwienie niezbędnych pozwoleń powierzyć fachowcom z http://www.traidenis-pol.com. I mieć gwarancję na odpowiednio dopasowaną inwestycję. Oczyszczalnię warto dobrać zarówno do ilości osób, które będą z niej korzystać, jak i do ukształtowania terenu czy specyfiki gruntu. Sama instalacja jest w stanie oczyścić nieczystości po kilku osobach ale również po dwustu, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla domków jednorodzinnych oraz większych ośrodków takich jak pensjonaty, szkoły czy szpitale.

Przepisy i paragrafy

Założenie przydomowej oczyszczalni ścieków to budowa, która wymaga odpowiednich pozwoleń. Sama inwestycja podlega prawu budowlanemu oraz wodnemu oraz lokalnym przepisom z zakresu ochrony środowiska oraz miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego. W zależności od ilości nieczystości odprowadzanych do gruntu musimy spełnić konkretne wymagania. Do 5 m³ nie ma konieczności występować o pozwolenie wodnoprawne, jeśli ilość na dobę nie przekracza 7,5 m³ to nie trzeba również starać się o pozwolenie na budowę. Wystarczy samo zezwolenie.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A