Młodzi tarnowscy kierowcy kartingowi na inauguracji Rok Cup Poland
access_time 2017-04-28 07:00:00
W ubiegły weekend odbyła się inauguracja serii Rok Cup Poland. Na torze AWIX Racing Arena w Toruniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2017.

W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Franciszek Liszka, Adam Micał.

W całym weekendzie I rundy Rok Cup Poland na zawodach w Toruniu nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem, nie obyło się bez kar, a prawie zimowa pogoda rozdawała karty podczas walki na torze. Będzie trzeba popracować nad wyrównanym poziom jazdy, aby można było wykorzystać pełen potencjał. Jazda podczas zawodów dostarczyła nam niesamowitych wrażeń i zebraliśmy kolejne cenne doświadczenie. Więc, cały sezon 2017 zapowiada się bardzo ciekawie.

Kategoria Mini Rok: W kwalifikacjach Gabriel Łukasiewicz zajmuje 9 pozycję, Krzysztof Gardziel zajmuje 18 pozycję, a Kajetan Gawron zajmuje 19 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 10 i 4 pozycję, Krzysztof zajmuje 11 i 8 pozycję, a Kajetan zajmuje 15 i 11 pozycję. Natomiast w przedfinale Gabriel zajmuje 6 pozycję, Krzysztof zajmuje 11 pozycję, a Kajetan zajmuje 16 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje 8 pozycję, Krzysztof zajmuje 14 pozycję, a Kajetan zajmuje 22 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Gabriel Łukasiewicz zajmuje 7 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 12 miejsce, a Kajetan Gawron zajmuje 22 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.

Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka zajmuje 2 pozycję, lecz przez karę techniczną zostaje WK. W biegach kwalifikacyjnych z ostatniej linii przyjeżdża kolejno na 2 pozycji, lecz po otrzymaniu kary +10 s kończy na 6 pozycji. Z kolei w drugim biegu z ostatniej linii przebija się ponownie na 2 pozycję, lecz ponownie otrzymuje karę przez błąd promotora serii w doborze opon. Natomiast w przedfinale Franciszek zajmuje 5 pozycję, a w finale po ostrej walce przy ataku na trzecie miejsce zostaje wypchnięty z toru, po pozbieraniu się z pobocza ostatecznie przejeżdża na 17 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 10 miejsce.

Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Adam Micał zajmuje 13 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych zajmuje kolejno 15 i 13 pozycję. Natomiast w przedfinale Adam zajmuje 12 pozycję, a w finale 11 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Adam Micał zajmuje 14 miejsce.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A