Tarnów. Las Sośnina znika w oczach, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-03-15 10:30:00
Bobry nie tylko szkodzą. Co nam da rewitalizacja? Smog znów wisi nad Małopolską - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej..

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Bobry nie tylko szkodzą        

Staropolskie przysłowie mówi: jak zabijesz bobra nie będziesz miał dobra. Populacja tych zwierząt rośnie jednak w szybkim tempie i smutną koniecznością staje się jej redukowanie ze względu na czynione przezeń szkody. Liczebność chronionych prawem bobrów przekracza już w Polsce sto tysięcy osobników - w tarnowskim okręgu łowieckim żyje ich kilkaset.

  • Co nam da rewitalizacja?        

400 mln zł to szacowana wartość wszystkich przedsięwzięć, które wpisano do projektu programu rewitalizacji Tarnowa. Wśród 201 pomysłów zgłoszonych m.in. przez samorząd, spółdzielnie mieszkaniowe czy rozmaite stowarzyszenia i przedsiębiorców są te dotyczące renowacji budynków i poprawy ich estetyki, ale i takie, których realizacja skutkować ma zwiększeniem w centrum miasta przestrzeni na działania społeczne czy kulturalne.

  • Jak z cuchnącego błota zrobić… prąd

Dotychczas co pewien czas w okolicach Tarnowa wybuchały „śmierdzące” afery – latem po okolicy rozprzestrzeniał się trudny do zniesienia fetor. Mieszkańcy alarmowali wszystkie możliwe służby, chcąc ustalić, co jest źródłem smrodu i czy niesie on z sobą niebezpieczeństwo.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Szalona jazda 20-latka krajową "73" z Dąbrowy do Tarnowa

20-latek spod Tuchowa postawił wczoraj na równe nogi policjantów drogówki z Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyznę ujęto po pościgu. 20-latek odpowiadał będzie za to, że nie zatrzymał się do kontroli oraz za spowodowanie kolizji drogowej. 

  • Smog znów wisi nad Małopolską. Normy przekroczone

Środa to drugi poranek, kiedy smog znów zawisł nad Małopolską. Najgorszym powietrzem oddychają dziś mieszkańcy Krakowa i Tarnowa. W okolicach alei Krasińskiego pyłomierze wskazały o 7 rano 140 µg/m3. 

  • Dwaj tarnowianie upolowali w sieci pedofilów. Wystawili ich policjantom

Łukasz i Wojciech mają po 20 lat. Skutecznie zastawiają w internecie pułapki na zboczeńców. Podszywając się za nastolatki namierzyli dwie osoby, które umawiały się na seks z nieletnimi.

  • Tarnów. Las Sośnina znika w oczach

Pod topór poszły teraz setki drzew w Mościcach, w miejscu nazywanym zielonymi płucami osiedla. Mieszkańcy biją na alarm. Strażnicy i urzędnicy bezradnie rozkładają ręce, bo „takie są przepisy”.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A