Małopolska na sportowo
access_time 2017-02-11 08:00:00
Mistrzostwa kolarskie, festiwal sportów ekstremalnych, biegi na orientację a także zawody piłkarskie i narciarskie – to tylko kilka przykładów spośród 120 wydarzeń, które otrzymały wsparcie z tegorocznego rozdania w ramach konkursu „Małopolska na sportowo”. W sumie zarząd województwa przeznaczył na ten cel 1,6 mln zł.

Właśnie rozstrzygnięto „Małopolskę na sportowo”, czyli konkurs ofert w ramach którego można było zdobyć środki na projekty promujące aktywność fizyczną i sport. O pieniądze mogły się starać organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia.

Coraz częściej słyszymy, że dzieci nie chcą ćwiczyć i opuszczają zajęcia z wychowania fizycznego. A jeśli już w młodym wieku nie zaszczepi się u nich miłości do sportu, z wiekiem będzie im coraz trudniej znaleźć na niego czas i chęci. Zdając sobie sprawę z tego, że sport to zdrowie, samorząd województwa od lat promuje wartościowe inicjatywy, które zachęcają do aktywności fizycznej młodszych i starszych.  „Małopolska na sportowo” to tylko jeden z wielu naszych projektów  – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W tym roku o dofinansowanie z „Małopolski na sportowo” starało się 199 projektów – finalnie otrzymało je 120. Pula wsparcia wynosi 1,6 mln zł. Wśród wydarzeń, które otrzymały wsparcie są m.in. górskie szosowe mistrzostwa Polski w kolarstwie (wysokość wsparcia: 40 tys. zł), biegi na orientację w Małopolsce (19 tys. zł), turnieje szermiercze dla dzieci *to "Puchar Żubrów" (22 tys. zł) czy XI mistrzostwa województwa uczniowskich klubów sportowych w piłce ręcznej (15 tys. zł).

Źródło: Biuro Prasowe UMWM

Komentarze...