Kolejna wygrana Marcela Kuca w serii Rotax
access_time 2016-05-31 08:00:00
Za nami kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Polska 2016. Na torze w Radomiu zobaczyliśmy czołówkę zawodników serii Rotax Max Challenge. Byli wśród nich także tarnowianie: Marcel Kuc, Cezary Turek oraz debiutanci Krystian Gurgul i niespełna 6-letni Franek Bielusiak.

W V i VI rundzie Rotax-a kategorii Mini Max Marcel Kuc zajmuje w sobotę 4 miejsce, a w niedzielę 1 miejsce. Natomiast w kategorii Senior Max Cezary Turek zajmuje kolejno 8 miejsce i 10 miejsce. Z kolei debiutant Krystian Gurgul zalicza niezły występ zajmując dwukrotnie 6 miejsce, a najmłodszy Franek Bielusiak w kategorii Micro Max Pokazy radził sobie rewelacyjnie, jeździł dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Natomiast w klasyfikacji generalnej po sześciu rundach kategorii Mini Max Marcel Kuc zajmuje bardzo dobre 3 miejsce z dorobkiem 289 punktów oraz w kategorii Senior Max Cezary Turek zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 91 punktów, a Krystian Gurgul zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 58 punktów. W klasyfikacji drużynowej zajmują drugie miejsce.

Kolejny weekend wypadł całkiem nieźle. Bardzo cieszy ponowna wygrana Marcela i kolejne zebrane doświadczenie reszty zawodników, szczególnie, że nie obyło się bez małych incydentów na torze. Dobrze, że udaje się obierać właściwą ścieżkę jazdy i utrzymywać dobre tempo w trakcie wyścigów. Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Polska 2016 zaplanowano na 11-12.06.2016 roku w Poznaniu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A