Zabiła Hanię, bo nie dorosła do roli matki, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-05-06 09:48:00
Most na Wiśle w cieniu protestu. Zysk Azotów do podziału.Honorowe obywatelstwo dla Leiera. Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Zabiła Hanię, bo nie dorosła do roli matki

Malutka Hania obchodziła by dzisiaj pierwsze urodziny i najpewniej stawiała by już swoje pierwsze kroczki. Takiej chwili nie dane jej było dożyć. Gdy miała trzy miesiące, mama wyrzuciła ją przez okno z czwartego piętra bloku przy ul. Fredry w Dębicy. Po trwającym ponad trzy miesiące procesie 26-letnia Maria W. została właśnie skazana na karę 10 lat więzienia. Za uśmiercenie własnego dziecka prokurator żądał dla niej o dwa lata krótszego wyroku. Nie wiadomo dlaczego sędzia okazał się surowszy. Uzasadnienie wyroku odczytano za zamkniętymi drzwiami. Cały proces też był niejawny. źródło - Gazeta Krakowska, 6.05.2016 r., numer 105.

  • Most na Wiśle w cieniu protestu

Władze Małopolski i Świętokrzyskiego z pompą ogłosiły niedawno plany wspólnego budowania nowego mostu na Wiśle w Borusowej. Do nowej przeprawy doprowadzić mają nowe, wygodne drogi dojazdowe. Gdy podpisywano porozumienie w sprawie finansowania gigantycznej inwestycji, mieszkańcy Borusowej oraz ich sąsiedzi z drugiego brzegu rzeki, zamiast wiwatować, protestowali. Nie zgadzają się na proponowany przebieg dróg. Na koncepcji jej poprowadzenia obok domów w Borusowej i przez żyzne pola nie zostawiają suchej nitki. – Przetnie wieś na pół. Będzie problem z dojazdem maszynami do pól, nie wspominając o bezpieczeństwie pieszych – prorokuje Andrzej Ruta, radny gminy Gręboszów z Borusowej. Mieszkańcy na razie zdołali wstrzymać decyzję środowiskową dla planowanej budowy. – Władza musi się liczyć ze zdaniem ludzi – mówią. Czy pokrzyżują budowę trasy, która w 2019 r. skróciłaby podróż z Tarnowa do Kielc i Warszawy? – Mogą przeciągnąć inwestycję – mówi wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Zysk Azotów do podziału

Na szóstego czerwca zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Azoty. Akcjonariusze chemicznego giganta mają zdecydować m.in. o przyznaniu dywidendy z zysku za ubiegły rok. Walne odbędzie się w tarnowskie siedzibie spółki przy ul. Kwiatkowskiego. Akcjonariusze mają przyjąć sprawozdanie finansowe za ubiegły rok oraz udzielić absolutorium zarządowi Grupy. Na walnym zdecydują też o podziale zysku z ubiegłego roku. W tym punkcie zapadnie decyzja, czy posiadacze akcji Grupy Azoty otrzymają dywidendę z zysku.

  • Honorowe obywatelstwo dla Leiera

Michael Leier został honorowym obywatelem gminy Tarnów. Honorowy tytuł wręczono właścicielowi fabryki ceramiki w Woli Rzędzińskiej podczas długiego majowego weekendu. Decyzję o przyznaniu Austriakowi honorowego obywatelstwa swojej gminy podjęli radni podczas sesji pod koniec marca. W uzasadnieniu wskazano m.in. na łączenie przez austriackiego właściciela twardych reguł ekonomii z filantropią.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A