Kilka kilometrów dróg w powiecie do naprawy, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-04-22 10:07:00
Chciał spalić stację paliw. Nadzór budowlany (na razie) bez szefa. Rondo w Brzesku budzi kontrowersje Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Kilka kilometrów dróg w powiecie do naprawy

Trzy odcinki dróg w powiecie tarnowskim o łącznej długości 3,5 kilometra zostaną wyremontowane dzięki rządowej przekazanej przez MSWiA. Kwota dotacji opiewa na 930 tys. zł. Ministerialne pieniądze mają zostać przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. To aż 80 proc. sumy potrzebnej do wyremontowania trzech odcinków powiatowych dróg. Niebawem nowe nawierzchnie asfaltowe pojawią się na odcinkach tras: Gromnik – Brzozowa (w miejscowości Faściszowa – 1,5 km), Ilkowice – Lisia Góra – Łęg Tarnowski (w miejscowościach Śmigno i Łukowa – 1 km) oraz Pogórska Wola – Zdżary (w miejscowości Pogórska Wola – 950 metrów).

  • Chciał spalić stację paliw

Dębiccy policjanci odebrali w ostatni piątek niepokojące zgłoszenie od pracowników stacji benzynowej przy ul. Kościuszki. Informowali oni, że agresywny mężczyzna usiłuje Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol policji. – Funkcjonariusze zastali pracowników ochrony stacji szarpiących się z mężczyzną. – informuje mł. asp. Jacek Bator, oficer prasowy KPP Dębica. Stróże prawa szybko obezwładnili krewkiego osobnika i założyli mu kajdanki na ręce. Z zatrzymanym trudno było nawiązać jakikolwiek kontakt. Dopiero po dłuższej chwili ustalono, że jest to 34–letni mieszkaniec Nagawczyny. Mężczyzna był trzeźwy. Trafił na obserwację do psychiatrycznego szpitala w Straszęcinie.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Nadzór budowlany (na razie) bez szefa

Z końcem marca na emeryturę odeszła dotychczasowa dyrektor nadzoru budowlanego w powiecie tarnowskim. Obecnie trwa procedura wyłaniania nowego szefa na tym stanowisku. Konkurs na to stanowisko ogłosił wojewódzki dyrektor nadzoru budowlanego. Możliwość składania dokumentów była do 10 kwietnia. Zgłosiło się pięciu kandydatów. - Dokumenty dotyczące trzech kandydatów aspirujących do fotela dyrektora nadzoru budowlanego już do mnie dotarły - mówi starosta tarnowski Roman Łucarz. - Będę chciał jak najszybciej wyłonić najlepszego kandydata spośród zgłoszonej trójki.

  • Rondo w Brzesku budzi kontrowersje

Oddane kilka dni temu do ulic Brzezowieckiej i Legionów Piłsudskiego w Brzesku nie wszystkim przypadło do gustu. Zdaniem części mieszkańców Brzeska, były o wiele pilniejsze potrzeby w zakresie remontów drogowych w mieście i brzeskiej gminie. Z wybudowania ronda cieszą się tymczasem mieszkańcy okolic szkoły podstawowej nr 3, którzy wnioskowali o przebudowę skrzyżowania. Powodów przebudowy było kilka.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A