Jakie samochody kradną w Tarnowie? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-03-16 09:05:00
Tarnów organizuje półkolonie - miejsc na starcie zabrakło. Opowiedzą o kulisach filmu „Historia Roja”. Czarne chmury nad kioskami, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnów organizuje półkolonie - miejsc na starcie zabrakło

Wielu rodziców odeszło ze szkół z kwitkiem i nie kryje rozczarowania tym, że dla ich pociech zabraknie miejsca na półkoloniach w czasie wakacji. - Kiedy przyszłam w poniedziałek do szkoły, by zapisać syna,
nie było już na to szans
- martwi się Renata Kołodziej. Jej Seweryn chodzi do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 8. - To moja córka nie będzie mogła już w tym roku skorzystać z półkolonii?– nie dowierza Anna Makuszak, której 7- letnia Ola po raz pierwszy podczas ferii skorzystała z takiej formy rozrywki w szkole.

  • Opowiedzą o kulisach filmu „Historia Roja”

Twórcy pierwszego filmu fabularnego o żołnierzach wyklętych „Historia Roja” przyjadą w czwartek do Tarnowa, aby spotkać się z mieszkańcami. W gronie filmowców znajdzie się m.in. Jerzy Zalewski, reżyser
„Historii Roja” oraz Magdalena Lenart, menedżerka produkcji i koordynatorka społecznej akcji „Ratujemy Roja”. Ich czwartkową wizytę w Tarnowie rozpocznie specjalny (poza repertuarem) pokaz filmu w kinie „Marzenie” o godz. 11. Bilety na tę projekcję można nabyć w kasie kina. Po seansie zaplanowano krótkie spotkanie autorskie twórców „Historii Roja” z widzami – głównie uczniami szkół. Kolejna okazja do porozmawiania z filmowcami i zadania im pytań na temat kulisów powstawania obrazu i jego dystrybucji będzie o godz. 17 w auli starostwa powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. Odbędzie się tutaj spotkanie w ramach tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej. Poprzedzi je półgodzinny seans – niespodzianka. Wstęp jest wolny.

 

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Czarne chmury nad kioskami

Można w nich kupić niemal wszystko – od prasy po słodycze i drobne kosmetyki. Jednak dalsze funkcjonowanie kiosków i saloników prasowych stanęło pod dużym znakiem zapytania, a wszystko z powodu projektu nowej ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Przewidywane rozwiązania mogą spowodować, że znaczna część punktów znajdzie się poniżej progu rentowności. Czy kioski poznikają z tarnowskich ulic i centrów handlowych?

  • Jakie samochody kradną w Tarnowie?

W Tarnowie spada liczba kradzieży samochodów, choć to nie znaczy, że samochody nie giną. Volkswagen golf przed audi A4 i volkswagenem passatem – tak wygląda czołówka samochodów najczęściej kradzionych w Polsce w 2015 roku. W Tarnowie choć liczba samochodów rośnie, z roku na rok maleje liczba kradzieży. W 2012 roku skradziono 35 aut, w 2014 roku - 14, a w 2015 roku 8. W tym roku zniknęły dwa samochody. Nieznanego do tej pory sprawcę skusiło bmw o wartości 70 tys. zł, rocznik 2009, zaparkowane na osiedlu domów jednorodzinnych przy ulicy Marii Vetulani de Nisau. W Tarnowcu zniknął volkswagen polo za 6 tys. zł, ale on akurat znalazł się dość szybko. Kradzież zgłosił ojciec, ze auto zabrał syn.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A