Złodziej zamknął się w mieszkaniu ofiary, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-03-04 08:54:00
Aktywne mamy ćwiczą z pociechami w wózku. Kamienica zasłoni zabytkowy mur. W sądzie rozpoczęła się sprawa Wolaka, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Złodziej zamknął się w mieszkaniu ofiary. Policja weszła siłą

67-letni Zbigniew Jaworski został zaatakowany w centrum Tarnowa, gdy wracał do domu. Napastnik ukradł mu klucze. Dzięki nim dostał się do mieszkania pobitego. Plądrowanie przerwali mu na szczęście mundurowi.

  • Aktywne mamy ćwiczą z pociechami w wózku

Wiosną rusza druga edycja zajęć treningowych w Parku Strzeleckim, organizowanych dla młodych mam. Akcję organizuje Paulina Augustyn. Zajęcia adresowane są do kobiet będących 6-8 tygodniu po porodzie naturalnym lub 12 tygodni po cesarskim cięciu. Zajęcia będą odbywać się 1-2 razy w tygodniu po 60 minut.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Kamienica zasłoni zabytkowy mur

Przy ul. Bernardyńskiej 6 zabudowana jest plomba między dwiema kamienicami. Wśród części tarnowian budzi to kontrowersje, gdyż nowa kamienic zasłoni fragment zabytkowego muru. Inni uważają natomiast, że to dobrze, iż ciąg kamienic zostanie tu uzupełniony. Między kamienicami numer 4 i 8 przy Bernardyńskiej już ostatnie tygodnie można zobaczyć z ulicy fragment zabytkowego muru dawnych obwałowań miejskich. W tym miejscu powstaje powiem nowy budynek usługowo-handlowo-mieszkalny. Na budowę wyraził zgodę wojewódzki konserwator zabytków Andrzej Cetera.

  • W sądzie rozpoczęła się sprawa Wolaka

W tarnowskim sądzie rozpoczęła się sprawa Stanisława Wolaka. Prokurator postawił byłemu wójtowi Lisiej Góry zarzut nieumyślnego przekroczenia uprawnień. Prokurator zarzuca Wolakowi, że 1 października 2010 r. bezpodstawnie odrzucił ofertę z najniższą ceną na budowę kanalizacji w miejscowości Breń. Była to inwestycja, która była częścią dużego zadania a mianowicie budowy kanalizacji w czterech miejscowościach. - Oferta ta została odrzucona, gdyż oferent nie miał wystarczających referencji i według mnie nie gwarantował terminowego wykonania zadania - tłumaczy Stanisław Wolak, obecnie radny powiatu tarnowskiego z gminy Lisia Góra.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A