Zespół Rajdowy TINT przed Schneerosen Rallye
access_time 2016-03-03 07:30:00
W najbliższy weekend wystartuje rajdowy sezon w Austrii. Do Schneerosen Rallye rozgrywanym 5 marca, zgłosiło się 65 załóg z Austrii, Czech, Węgier i Szwecji oraz jedna z Polski - Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker w Hondzie Civic Type-R.
Baza rajdu została zlokalizowana w miasteczku Raabs an der Thaya w północnej Austrii. Załogi rywalizować będą na 9 odcinkach specjalnych o łącznej długości 100 km. Schneerosen Rallye stanowi pierwszą eliminację Niederösterreichische Rallye Trophy, Austrian Rallye Challenge oraz Österreichischer Rallye Cup.
 
- Myślę, że ten sezon da mi dużą satysfakcję. Zróżnicowane i wymagające rajdy w Austrii to coś na co długo czekałem! Tu trzeba być bardziej uniwersalnym kierowcą ponieważ nawierzchnia raz jest asfaltowa, raz szutrowa, a jedziemy na jednych ustawieniach i oponach. O wyborze startów właśnie w tym kraju, nie zadecydował przypadek. Z powodzeniem od kilku lat rozwijam tu swój biznes, a biorąc pod uwagę, że moi przodkowie pochodzą właśnie z Austrii myślę, że jest to dobrze obrany kierunek - Krzysztof Schenk.

- Jak już kiedyś powiedziałem, życie to rajdy, a wszystko co między nimi to tylko oczekiwanie na kolejny start. Od naszego ostatniego (Rajd Barum) minęło już pół roku, więc czekam na Schneerosen Rallye z niecierpliwością. Rajdy w Austrii są perfekcyjnie zorganizowane, kibice zawsze dopisują, a i międzynarodowa konkurencja stawia wysoko poprzeczkę. Zapraszamy kibiców z Polski na weekendowy wypad do Raabs! - mówi Maciej Handwerker.
 
Portal Tarnów.Net.PL jest patronem medialnym zespołu rajdowego TINT.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A