Wszystko dla Metalu
access_time 2004-07-08 07:14:36

W ramach organizowanej przez Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tarnowa, akcji "Lato w mieście - bezpieczne wakacje 2004", na stadionie tarnowskiego Metalu rozegrany został turniej piłkarski.

W zmaganiach trampkarzy starszych udział wzięły trzy zespoły. Najlepsza w tym gronie okazała się drużyna Metalu Tarnów - 6 pkt., drugie miejsce zajęła ekipa osiedla Kolonia Kolejowa - 3 pkt., trzecie miejsce przypadło zaś w udziale ekipie Blue z osiedla Koszyckiego - 0 pkt. Najlepszym bramkarzem zawodów uznany został Łukasz Łyczko z Metalu, tytuł "króla" strzelców wywalczył natomiast Jakub Pacura z Kolonii Kolejowej, zdobywając 7 bramek.

Do rywalizacji w gronie trampkarzy młodszych przystąpiło siedem ekip, w tym zespół dziewcząt - Real z Kolonii Kolejowej (niestety w eliminacjach przegrały one wszystkie mecze). Po rozegraniu spotkań grupowych, w meczach półfinałowych Tarnovia wygrała 2-1 z osiedlem Kolonia Kolejowa, a Metal pokonał 2-0 osiedle Koszyckie. Decydujący o trzecim miejscu pojedynek pomiędzy reprezentacjami osiedli: Kolonia Kolejowa i Koszyckiego zakończył się bezbramkowym remisem, rzuty karne lepiej wykonywali jednak młodzi piłkarze z osiedla Koszyckiego (4-2). W wielkim finale nie było już takich emocji, gdyż Metal pewnie pokonał 4-0 Tarnovię. Najlepszym strzelcem turnieju został Adam Kurnik z Metalu - 5 bramek, najlepszym bramkarzem uznano jego klubowego kolegę, Daniela Madeję, a najlepszą zawodniczką wybrano Sabinę Kusion.

(STM)

Komentarze...