Zapraszamy na Trio Andrzeja Jagodzińskiego
access_time 2004-03-11 22:16:39
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy utwory Krzysztofa Komedy - jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej, słynnego jazzmana. 12 marca w piątek o godzinie 19.30 w Piwnicach TCK zagra Trio Andrzeja Jagodzińskiego!
Komeda jest autorem kompozycji do ponad 65 filmów, m.in. R.Polańskiego "Nóż w wodzie", "Matnia", "Nieustraszeni zabójcy wampirów", "Dziecko Rosemary" A.Wajdy - "Niewinni czarodzieje", J.Nasfetera "Mój tato" oraz J.Morgensterna "Do widzenia do jutra". Komeda był niepowtarzalny w tym, co robił. Jego muzyka stwarzała wyjątkową atmosferę a swoisty klimat nadawał filmom nowy, poetycki wymiar. Utwory Komedy, które znajdą się w programie piątkowego koncertu zostały zaaranżowane i będą wykonane przez Trio Andrzeja Jagodzińskiego.


Andrzej Jagodziński pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975 - 1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Punktem zwrotnym w jego karierze był rok 1979 kiedy to - jako pianista otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting "Złota Tarka". Od tego momentu związał się całkowicie z jazzem i fortepianem.
Andrzej Jagodziński w swym dorobku artystycznym ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi - m. in Old Timers, Swing Session, String Connection, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwartet Janusza Muniaka, Big Warsaw Band, Quintessence, "Czwartet" Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od 1987 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem.
W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage, Istanbul International Festival, Ankara Music Festival.
W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem - Andrzej Jagodziński Trio.
W roku 1994 ukazała się płyta Tria - CHOPIN, która uznana została przez czytelników pisma Jazz Forum za płytę roku 1994, otrzymała nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego - Fryderyk '94 oraz laur Melomani '94 - nagrodę łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej.
Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Programu Trzeciego Polskiego Radia - Mateusz '94 za ”Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce"

Adam Cegielski kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Debiutował na scenie jazzowej w zespole "Central Heating Trio", z którym zwyciężył w konkursie Jazz Juniors w Krakowie w 1990 roku zdobywając również nagrodę indywidualną. Z "CHT" uczestniczył w finałach dwu europejskich konkursów jazzowych - Leverkusen/Niemcy 1990 i Hoeilaart/Belgia 1990. W grudniu 1990 "CHT" otrzymało "Klucz do kariery" nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu trasy koncertowej "Pomorska Jesień Jazzowa".
W latach 1989 - 1991 Adam Cegielski grał w zespole Kazimierza Jonkisza, 1991 - 1993 w zespole "Quintessence", a od 1992 jest członkiem kwartetu Kuby Stankiewicza. W swej dotychczasowej karierze współpracował m. in z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Od 1991 roku Cegielski współpracuje stale z orkiestrą "Sinfonia Varsovia". W roku 1994 nagrodzony został przez Fundację Kultury Polskiej doroczną nagrodą im. Krzysztofa Komedy.

Czesław Bartkowski perkusista i kompozytor, legenda polskiej sceny jazzowej grał m. in. w Kwintecie Krzysztofa Komedy, Kwartecie Zbyszka Namysłowskiego, zespole Michała Urbaniaka, Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, w trio Makowicz-Stańko-Bartkowski.
Pracował też z takimi muzykami jak Art Farmer, Aladar Pege, Ben Webster, Clark Terry. Występował prawie na całym świecie odwiedzając Newport Jazz Festival, Pori Jazz festival, Montreux Jazz Festival, The North Sea Jazz Festival, The Berliner Jazz Tage, Molde Jazz Festival, The New York Jazz Festival.
Z Michałem Urbaniakiem nagrywał dla wytwórni CBS Records, Columbia czy Polydor.

Bilety w cenie 20zł (dla uczniów oraz studentów – 15zł, dla członków Jazz Klubu – 10,00 zł)
do nabycia w kasie TCK (Rynek 5), Salonie Multimedialnym Maestro oraz kawiarni Alchemik.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A