Metamorfozy – aktualne trendy tarnowskiej mody.
access_time 2004-03-17 23:51:37
Czy tarnowskie dziewczyny potrafią się dobrze ubrać? Takie pytanie zadałam Klaudii Przeklasie i Sabinie Kozioł, bohaterkom wieczoru z pokazem mody, makijażu i fryzur. „Metamorfozy” - bo tak nazywała się ta impreza, królowały w środę w salach i na korytarzach Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Niecodzienne fryzury, odważne kreacje i kolorowe makijaże, przybliżyły na chwilę Paryż do Tarnowa, a goście Pałacu mogli zasięgnąć praktycznych porad kosmetycznych, oraz wypróbować na sobie cienie, tusze i kredki.
[[fotka1]] Klaudia i Sabina zaprezentowały dziś w Pałacu Młodzieży swoje kolekcje. Kreacje były przygotowane specjalnie na środowy wieczór. W roli modelek - na wybiegu, którym stał się pałacowy korytarz, wystąpiły odważnie ich szkolne koleżanki.

Klaudia Przeklasa, jest uczennicą II klasy Liceum Plastycznego, od roku uczestniczy w zajęciach projektowania mody, wizażu oraz szycia w Pałacu Młodzieży. Swoją kolekcję przygotowała w błyskawicznym czasie - zajęło jej to kilka dni. Modelki to koleżanki ze szkoły. Klaudia poważnie myśli o projektowaniu mody i chce wystartować w konkursie „Złota Nitka” w Łodzi. Konkurs ten przeznaczony jest dla projektantów ubioru, a organizują go Międzynarodowe Targi Łódzkie. Pytam Klaudię, jakie ma zdanie, na temat ubierania się tarnowianek: „Są takie które ubierają się ciekawiej, mają swój styl, ale większość ubiera się w jednym obowiązującym kanonie”

[[fotka2]] Sabinie Kozioł przygotowanie kolekcji zajęło tydzień. Musiała pogodzić tę pracę z nauką. Jest uczennicą Liceum Ekonomicznego Tarnowie. Interesuje się ubiorem i plastyką. Bardzo lubi zajęcia w Pałacu i uczestniczy w nich od roku. W przygotowaniu pokazu dużo pomogła jej siostra Agnieszka, przygotowując własnoręcznie biżuterię. Agnieszka chodzi do Liceum Plastycznego. Wszystkie stroje wykonały samodzielnie a ich modelki, koleżanki ze szkoły, zaprezentowały je z prawdziwą gracją. Gdyby mogła, zmieniłaby ubranie tarnowianek. „Chociaż w sumie ładnie się ubierają, ale wszystkie jednakowo… zlewają się… powinna każda mieć swój styl i odważnie chodzić w tym - co lubi”.

Nasze kreatorki lansują na sezon wiosna-lato zdecydowanie modę mini. W kolekcji Sabiny królują jasne kolory, odważne zestawienia żółtego, zielonego i czerwonego oraz asymetria. Kolekcja Klaudii - to wprowadzanie różnorodnych faktur materiału i nietypowe ich połączenie. Spódniczki ze szmatek, jak z płatków kwiatów, bardzo skąpo odziewających modelki. Do tego wysokie fantazyjne fryzury z wplecionymi naturalnymi elementami, słomkami i tasiemkami.

[[fotka3]] Pracownią projektowania mody, szycia i wizażu w Pałacu Młodzieży, opiekuje się pani Małgorzata Kądziela. Pomysł zorganizowania pokazu był wspólny, opiekunki i dziewcząt. „One są bardzo twórcze i bardzo tajemnicze” mówi o nich Pani Małgosia. I zapowiada niedługo, bo być może w maju - kolejny pokaz, którego tematem przewodnim będzie moda ślubna..
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A