Fotoreportaż – Blaski i cienie Parku Strzeleckiego.
access_time 2004-05-12 09:11:51

Drgnęło z malowaniem placu zabaw w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Wczoraj wymalowano część domków i kilka huśtawek. Na początku czerwca - uśpiony na co dzień Park Strzelecki, stanie się miejscem tłumnie odwiedzanym z okazji „Dni Tarnowa”.

[[fotka1]] Tam bowiem zaplanowano część imprez, które z tej okazji mają się odbyć.

5 czerwca:


12.00 - 15.00 Prezentacja ludowych zespołów muzycznych, m.in. „Kóborzengo”, „Szivarvany” z europejskich miast bliźniaczych (Veszprem, Kiskoross, Tarnopol, Trenczyn, Blackburn) w Parku Strzeleckim, przemarsz (ok. 15.00 – 15.30) w kolorowej paradzie wykonawców ulicami Tarnowa (Piłsudskiego, Kopernika, Nowy Świat, Krakowska, Rynek).


15.00 – 16.30 „Wróć do Lwowa” – koncert wybranych piosenek Lwowa, które przez swą różnorodność i oryginalną aranżację oddają klimat lat międzywojennych, w wykonaniu aktorów krakowskiej Piwnicy Loch Camelot w reż. Kazimierza Madeja – Park Strzelecki (przy mauzoleum Gen. Bema)


6 czerwca:


11.00 - 14.00 „Ogród przyjaźni” - happening, spotkanie kultur (delegacje międzynarodowe z miast bliźniaczych), wspólne sadzenie roślin i drzew, prezentacja dziedzictwa kulturowego, występy folklorystyczne, orkiestr dętych z Tarnopola i Trenczyna i grup tanecznych z Tarnowa, Veszprem i Kiskoros, pokazy walk bractw rycerskich - Park Strzelecki - Ogród Jordanowski.


14.30 – 15.30 „Korowód Żywiołów” - parada uliczna i przejazd zaprzęgami konnymi ulicami Tarnowa zespołów folklorystycznych i delegacji zagranicznych (Piłsudskiego, Kopernika, Nowy Świat, Krakowska, Rynek).


13.00 - 13.30 Koronacja Króla Bractwa Kurkowego - Rynek - przemarsz w strojach z epoki do Parku Strzeleckiego ulicami Katedralną, Wałową, Piłsudskiego.


Miejmy nadzieję, że do tego czasu odnowione zostaną bramy wejściowe do Parku, tablice informacyjne i uporządkowany plac zabaw. Przedstawiamy wam fotoreportaż z 11 maja, jak Park wygląda dziś.

Komentarze...