Wykopki na Westerplatte
access_time 2004-05-19 14:57:32

Zbiegły się w czasie prace ziemne prowadzone przez MPEC i przygotowania pod budowę nowego pawilonu spożywczego „Kinga” na osiedlu Westerplatte.

[[fotka1]] MPEC wymienia rury ciepłownicze, prowadząc głębokie wykopy. Prace te prowadzone są w tej chwili w pobliżu placu zabaw, a zabezpieczenie głębokich wykopów jest praktycznie żadne. Zrobione ogrodzenie i taśmy nie są żadną przeszkoda dla dzieci. Pozostaje mieć nadzieję, że nic się nie stanie, i że rodzice zwrócą uwagę na to, gdzie bawią się ich pociechy. 


Tuż obok trwają prace budowlane przy pawilonie „Kinga”. Właśnie zalewane są płytkie fundamenty pod nowy, powiększony pawilon tego sklepu. Zajmie on prawie dwukrotnie większą powierzchnie, niż istniejący na tym terenie stary obiekt.

Według informacji udzielonej mi przez właściciela sklepu, będzie to obiekt parterowy, a planowane zakończenie budowy to grudzień 2004 roku. Tak więc na święta, będziemy robić zakupy już w nowej „Kindze”. Nie podjęto jeszcze decyzji czy zostanie zachowana tradycyjna forma sprzedaży, czy wprowadzona będzie samoobsługa. Właściciel sklepu jest otwarty w tym temacie, na opinie swoich klientów.


[[fotka2]]  Sklep „Kinga to dość istotne miejsce na osiedlu. Przystępne ceny, bardzo sprawna, szybka i miła obsługa sprawia, że nawet mimo kolejek, właśnie tutaj chętnie robi się zakupy. Cieszy, że poprawią się warunki lokalowe tego sklepu, tak ważnego dla mieszkańców osiedla.


Można by tylko zadać pytanie - czy na osiedlu jest potrzebna budowa jeszcze jednego sklepu? Stoi przecież kilka niezagospodarowanych obiektów i pusty duży pawilon od wschodniej strony osiedla. Czy można się jednak dziwić właścicielowi, że buduje obiekt na terenie, który stanowi jego prywatną własność?


 

Komentarze...