"Syberia i Katyń, czyli Golgota Wschodu"
access_time 2004-05-20 08:45:41

21. maja o godzinie 19.00  w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber przy ulicy Goldhammera 4 będą gościć Stanisława Wiatr-Partyka, prezes Oddziału Związku Sybiraków w Tarnowie, oraz senator I kadencji Andrzej Fenrych, honorowy prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Tarnowie.

Spotkanie nosi tytuł „Syberia i Katyń, czyli Golgota Wschodu”.


[[fotka1]] Ten wieczór w KoLibrze będzie wieczorem niezwykłym. Z dwóch powodów. Po pierwsze, będzie można usłyszeć wykład historii, którego próżno szukać w podręcznikach. Wykład opowiedziany przez tych, których rozdzielono przemocą z ziemią ojczystą. Nikt też w Tarnowie nie zna tylu świadectw i opowieści o tym, ile cierpienia, głodu i rosyjskiego zimna przeżyli zesłani na Syberię i Oficerowie Katynia. Nikt z nas nie jest w stanie sobie tego wyobrazić.


Po drugie, będzie to lekcja Patriotyzmu. Lekcja o niezwykłej sile Ducha Polaków, którzy życie i zdrowie poświęcali Polsce. Ofiara życia składana dla niepodległości Ojczyzny była wtedy powinnością i oczywistością. To zmusza do zastanowienia nad tym, jakimi Patriotami dziś jesteśmy – współcześni Polacy. Ile poświęcenia dla dobra Ojczyzny jesteśmy w stanie z siebie wykrzesać?


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszymi znakomitymi gośćmi.


Oddział tarnowski Stowarzyszenia KoLiber


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A