Na rowerach do Dobrkowa
access_time 2004-08-20 02:07:11

Dobrków to niewielka miejscowość położona już poza granicami województwa małopolskiego, ale w sumie nie tak daleko od Tarnowa. Jutro właśnie do Dobrkowa wyruszy Rajd Rowerowy tarnowskiego "Sokoła" zorganizowany pod patronatem "Dziennika Polskiego".

-Zachęcamy wszystkich chętnych do stawienia się na starcie rajdu, który odbędzie się w sobotę o godz. 9 rano z płyty tarnowskiego Rynku - mówi Tomasz Wójcik, sekretarz sekcji rowerowej.


Trasa rajdu będzie biegła jutro przez miejscowości Skrzyszów, Łęki Dolne, Łęki Górne i Pilzno. Gdy uczestnicy dotrą już na miejsce, będą mogli wziąć udział w rowerowej wyciecze wokół Dobrkowa, której trasa wynosić będzie 50 kilometrów. Choć oczywiście niekoniecznie, jeśli ktoś nie będzie miał ochoty na dalsze pedałowanie. Wieczorem przewidziano zaś wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku i śpiewanie sokolich piosenek.


Jak się okazuje, związki tarnowskich "sokołów" z Dobrkowem są dość mocne, bo w tamtej miejscowości działa oddział tarnowskiego "Sokoła". - Oddział "Sokoła" w Dobrkowie istnieje już cztery lata i zrzesza około 30 osób - tłumaczy Tomasz Wójcik. - Nie ma tam co prawda sekcji kolarskiej tak jak u nas, ale są sekcje piłki nożnej i siatkówki. Przynajmniej raz w roku odwiedzamy "sokołów" z Dobrkowa, wybierając się z Tarnowa do ich miejscowości na rowerach.


Udział w jutrzejszym rajdzie do Dobrkowa może wziąć praktycznie każdy. Należy poza rowerem zabrać ze sobą także śpiwór i karimatę (każdy wiezie bagaże indywidualnie). Na trasie obecny będzie natomiast cały czas wóz techniczny z firmy Sport-Serwis.


Drugi dzień rajdu jego uczestnicy rozpoczną w Dobrkowie w niedzielę od uczestnictwa we wspólnej mszy świętej zorganizowanej w tamtejszym kościele parafialnym. (Smol)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A